Олександр Філон: «Говорити можна багато, проте зробити – буде ефективніше»

06.10.2020 о 12:17 · 5 хв читання

Обід, одна з кав’ярень міста. Мене зустрічає привітний молодий чоловік, міцно тисне мені руку. Мій співрозмовник сьогодні – Олександр Філон. Учасник Революції Гідності, доброволець полку «АЗОВ», засновник молодіжного хабу «Ватра», очільник Ковельського осередку ПП «Національний Корпус».

Олександр просить офіціантку принести нам чаю і пропонує відразу перейти на «ти», щоб розмова була невимушеною.

Як ти став політиком?

— Я не вважаю себе політиком, в класичному розумінні цього слова. Я маю занадто багато принципів, щоб вміти так вправно домовлятися один з одним як це роблять інші. Я просто маю непереборне бажання змінювати. Спочатку місто, а в перспективі і звичайно ж країну.

Чому саме Національний Корпус, а не якась більш рейтингова партія?

— Після повернення з фронту у 2016-му я очолив ГО Цивільний Корпус «АЗОВ» у Ковелі, на базі цієї організації і утворилася партія «Національний Корпус». Я є членом НацКорпусу з дня заснування. Та і взагалі, ми не є партією у такому вигляді, як це звикли бачити люди. Ми – Рух. Об’єднані спільними ідеями та бажанням кращого майбутнього для нашої держави. Сотні соціальних проектів, які реалізовує Національний Корпус по всій країні, впливають на життя українців щодня, а не тільки перед виборами. Тому питання зміни партії не стояло ніколи.

А були запрошення?

— Так, особливо перед виборами таких пропозицій побільшало.

Чи запрошували до президентської партії?

— До партії – ні, а от за співпрацю домовитись деякі представники «слуг» хотіли. Та це неможливо.

Знаю, що ще у 2017 році ви одні з перших, хто надав розголосу  ситуації на Ветсанзаводі у Ковелі та стояли пліч-о-пліч із місцевими під час протестів. Які зараз стосунки із цими людьми, підтримуєте із ними контакт?

— Ми оперативно відреагували на відео одного з місцевих жителів і включились в цю всю ситуацію. Декілька місяців спільно з місцевими ми проводили пікети, оббивали пороги чиновників, перекривали міжнародні траси і, ти знаєш, в нас вийшло. Завдяки спільній роботі та небайдужості людей, яких це безпосередньо стосувалось. Зараз же, до результатів протестів примазується багато діячів, які у 2017-му були «по ту сторону барикад». Нехай це лишається на їхній совісті.

Що на твою думку є найбільшою проблемою у Ковелі?

— Відсутність комплексного бачення, яким повинен бути Ковель через 5-10 років. В результаті ми маємо хаотично розкидані інфраструктурні, культурні об’єкти, непродумані забудови і т. д. Влада не реалізовує славнозвісний потенціал Ковеля. Розвиток туристичної сфери, яка принесе додаткові фінансові находження до бюджету. Треба міняти підхід до керування містом, ресурсами і, врешті-решт, використати потенціал, про який усі говорять.

Було колись бажання переїхати в інше місто?

— Мріяв жити у Львові, ще коли навчався у школі, але поживши там близько року зрозумів, що це не моє. Переїжджати нікуди не планую, адже маю намір зробити Ковель максимально комфортним. Нехай до нас переїжджають (сміється).

Як оцінюєте свої шанси на цих виборах?

— Позитивно. Нас знають та нам довіряють люди. Нам не потрібно завалювати людей рекламою та обіцянками. Ми вже 4 роки ведемо діяльність у Ковелі як Національний Корпус. Тому в нас є те, чого немає у інших партій чи кандидатів – за нами реальні справи. Очікую, що до ради цього скликання ми зайдемо не дуже великою, проте дієвою командою, а далі – час покаже.

Чому не подали кандидата на міського голову?

— Це наші перші вибори у ролі кандидатів, вирішили сконцентруватись на одному напрямку.

Я готовий підтримати достойного кандидата, але поки треба проаналізувати програми кожного і порівняти з тим, що людина представляє собою в реальному житті.

Знаю, що окрім громадсько-політичної ти ще ведеш тренерську діяльність, правильно?

— Так, викладаю рукопаш гопак. Це національний вид спорту.

Розкажи детальніше, якщо можна?

— Рукопаш гопак – це бойове мистецтво, де використовуються удари руками, ногами, боротьба (кидкова техніка), а також больові та задушливі прийоми. Ковельська команда «СІЧ» наразі є одною з найкращих в Україні, про що свідчать результати змагань, де ковельчани завжди серед призерів.

До речі, про команду. Розкажи, з якою командою ти йдеш на місцеві вибори?

— В першу чергу – це мої соратники, активісти НацКорпусу, які вже не один рік пліч-о-пліч реалізовують зі мною соціальні проєкти в Ковелі. В наших рядах є волонтери та ветерани з рідного мені «АЗОВу» та Збройних Сил України, а також підприємці, вчителі та студентська молодь, що прагне змінити місто.

Яким ти бачиш Ковель через 5-10 років?

— Я впевнений, що Ковель може стати лідером області, адже для цього є усі підстави. Необхідна згуртована робота міської влади, депутатського корпусу та активної громади міста.

Ковель я бачу містом, в якому хочеться жити. Місто, де є місце для молодіжних фестивалів і сімейних прогулянок. Містом, де шанують культуру і традиції, і разом з тим активно впроваджують новації та сучасні технології. Говорити можна багато, проте зробити – буде ефективніше.

Що будеш робити після виборів?

— Для початку відпочину тиждень. Прочитаю книжку. З цією виборчою гонкою немає часу навіть на читання. А далі у звичайному ритмі почнемо роботу над новими проєктами. Сподіваюсь, що уже в статусі депутатів Ковельської міської ради. Час покаже.

Зичу успіху, Олександр, та дякую за розмову.

— Щиро дякую, навзаєм. Мені було приємно поспілкуватися.

Ярослав Бондар

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (7)
  1. …Я готовий підтримати достойного кандидата…
    Для початку, треба показати, що ж ти представляєш собою у реальному житті.
    І підтримка достойного кандидата потрібна тобі більше, аніж твоя йому.
    Сашко, не взлітай високо, бо боляче падати!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X