Пенсіонерки з Ковельського району захопилися скандинавською ходою

02.05.2021 16:52

Пенсіонерки з Турійська півтора року практикують скандинавську ходьбу. Щодня жінки віком від 65 до 80 років тренуються на місцевому стадіоні.

Моду на такий вид фізичної активності у селищі започаткувала Людмила Футала. Розповідає, що ходити з палицями почала шість років тому, а про скандинавську ходьбу дізналася з телебачення, – пише «Суспільне».

Головне у цьому виді спорту – підбір спеціальних палиць. Треба знати свій зріст, помножити на коефіцієнт 0, 68 і це вийде довжина палиці, яка вам потрібна. Щоб утворився прямий кут

– каже Людмила Футала

У групі 18 пенсіонерок. Команда однодумців зібралася швидко. Окрім скандинавської ходьби, кожна з них має й інше хобі. Більшість також співають, вишивають та малюють.

Іноді заняття з ходьби проводять також у місцевому парку чи лісі. Пенсіонерки розповідають, що вже звикли до зацікавлених поглядів.

79-річна Олександра Колбасюк на стадіоні долає не більше чотирьох кіл. Пенсіонерка два роки тому пошкодила хребет. Після лікування це спонукало її до фізичної реабілітації.

Мене через рік після операції почало гнути і я ходила зігнута. Я повільно ходжу, швидко не можу і відчуваю, що після скандинавської ходьби можу ходити трошки прямо

– розповідає одна з найстарших учасниць групи

Лідії Шум – за 70 років. Жінка розповідає, що з початком занять скандинавською ходьбою її погляди на життя кардинально змінилися.

Той, хто хоче скоріше піти з цього світу, бере миску смачної їжі, зручно вмощується на дивані і сидить біля телевізора. А той, хто хоче у цьому віці бути активним, бере і займається будь-яким спортом

– розповідає турійчанка

Лікарка Ольга Вдовиченко розповіла журналістам, що скандинавська ходьба з палицями допомагає оздоровити весь організм, адже під час руху залучені 80% усіх м’язів. З її слів, завдяки таким заняттям можна уникнути застою крові та артрозу.

Пенсіонерки кажуть, що долучитися до занять можуть усі охочі. Головне – бажання, мотивація та відсутність лінощів.

Фото, відео: «Суспільне»

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.