Перевірили витрачання коштів Ковельським центром профтехосвіти

03.09.2020 о 14:51 · 6 хв читання

Голова Волинської обласної ради Ірина Вахович та її перший заступник Юрій Поліщук здійснили робочу поїздку до міста залізничників з метою ознайомлення із особливостями навчального процесу та матеріально-технічною базою державного навчального закладу «Ковельський центр професійно-технічної освіти».

Про це повідомляє Волинська обласна рада.

Начальниця управління освіти і науки ОДА Людмила Плахотна зауважила, що у системі профтехосвіти області – це заклад найвищого рівня нового типу. Його було створено у 2017 році на базі колишнього Ковельського професійного ліцею, який було об’єднано із ПТУ №5 міста Ковеля. Заклад фінансується з обласного і частково із державного бюджету, загальний річний кошторис складає 22,5 млн гривень.

Для обласного бюджету – це досить серйозне навантаження, адже ми сьогодні фінансуємо не лише профтехосвіту, а й усі коледжі, які залишились самостійними на період реформування, загалом по області ця цифра сягає 300 млн гривень. Відповідно, нас турбує ефективність використання цих коштів. Крім того, нам цікаво на скільки виконується державне замовлення, на скільки воно раціональне і чи відповідає потребам ринку праці

– окреслила мету свого візиту Ірина Вахович

Директор ДНЗ «Ковельський центр професійно-технічної освіти» Сергій Антонюк розповів, що актуальні на ринку праці робітничі професії тут у новому навчальному році здобувають 595 учнів, які визначились із своїм фахом після закінчення 9-го чи 11-го класу. Також тут навчаються діти на замовлення центру зайнятості та бажаючі підвищити кваліфікацію. На базі неповної середньої освіти у центрі можна здобути такі професії, як: токар, фрезерувальник, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, перукар-манікюрниця, виготовлювач художніх виробів з лози, кравець, вишивальниця, газозварник, монтажник санітарно-технічних систем. На базі повної середньої освіти: слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.

Робітничі професії завжди користувались високим попитом на ринку праці, а надто сьогодні, коли в умовах карантину, економіка держави переживає непрості часи. Після закінчення повного курсу навчання випускники отримують диплом кваліфікованого робітника в обраній ними професії з отриманим розрядом. Як правило – це слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електрозварник, а також токар 3-го розряду. 4 -й розряд у нас отримують тільки електромонтери, адже вони в інтеграції не йдуть

– розповів він

Своєю чергою Людмила Плахотна наголошує, що цей заклад має гарне майбутнє в системі профільної професійної освіти, адже він користується попитом серед учнівської молоді не лише Волині, а й інших регіонів держави.

На всі спеціальності є конкурс на вступ і цьогоріч тут продовжено вступну кампанію до 1 листопада, хоча вони уже набрали 100% учнів. Затверджуючи розпорядженням голови ОДА регіональне замовлення, ми вивчаємо ринок праці, погоджуємо його із центром зайнятості і відповідно заключаємо із кожним вступником тристоронню угоду – вступник, роботодавець і заклад , тому кожен випускник уже знає де він буде працювати. Загалом, працевлаштовуються майже 80% тутешніх вихованців

– зауважила вона

Гості були вражені високим рівнем матеріально-технічного забезпечення навчальної бази закладу. Навчитися усім тонкощам обраної професії та на практиці, власноруч виконати поставлені завдання, тутешні учні можуть не виходячи за межі навчального закладу, адже тут облаштовано три потужні навчально-практичні центри. Так, наприкінці 2017 року було відкрито НПЦ сучасних санітарно-технічних систем, у 2018 у закладі з’явився навчально-практичний центр технологій обробки металів різанням. Кошти на відкриття такого центру отримали з державного бюджету у розмірі 2,5 мільйонів гривень. За ці гроші було закуплене новітнє обладнання австрійського виробництва, розповідає Сергій Антонюк.

Також за кошти спеціального фонду навчального закладу проведено заміну вікон в майстерні, модернізовано електромережу та освітлення, здійснено опоряджувальні роботи

– зауважив він

Втім, справжньою родзинкою цього навчального закладу є НПЦ «Технічного обслуговування та ремонту колісних транспортних засобів», який відкрили минулоріч. Новітню станцію технічного обслуговування оснащено сучасним обладнанням фірми «BOSCH», яке придбали в рамках європейського проєкту «Покращення підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону». Спеціальне відокремлене приміщення для неї було збудоване за кошти обласного бюджету.

За словами Ірини Вахович, обласна рада виділила понад 2 млн грн на зведення цього приміщення для портеб центру. Звичайно цей заклад потребує додаткових капіталовкладень, адже еобхідно облаштовувати нові площі особливо спортивного спрямування, є проблема зі стадіоном, який потребує значних коштів.

Нещодавно ми перекрили дахи навчального корпусу, гуртожитку та спортзалу. На часі оновлення фасадів навчальних корпусів, ремонти коридорів, а також реконструкція спортзалу. У нас також є гостра потреба у збільшенні площ їдальні та актової зали. Відтак плануємо зведення нового сучасного корпусу де будуть розташовуватись ці приміщення. Зараз триває розробка ПКД на цей об’єкт

наголосив Сергій Антонюк

Голова обласної ради відмітила позитивну динаміку розвитку цього навчального закладу, між тим воліла б розглядати розвиток системи освіти області через призму вимог і потреб ринку праці.

Як стверджує Ірина Вахович, на прикладі Ковельщини ми бачимо, що тут зосереджено окрім центру профтехосвіти ще й Ковельський промислово-економічний коледж, який є структурним підрозділом ЛНТУ. Ці заклади певним чином конкурують між собою. Однак, як на її думку, варто було б обє’днати зусилля та налагодити співпрацю. Якщо ми говоримо про ЛНТУ, то тут важливе прикладне спрямування майбутніх інженерів, які випускаються.

Я сьогодні на власні очі побачила ті можливості співпраці, адже цілком реально додатково використовувати базу профтехосвіти для отримання практичних навиків для студентів, які здобувають вищу освіту. Це буде правильний підхід. І ми в результаті отримаємо фахівця високого рівня, який завжди знайде себе на ринку праці. Окрім того, значно вищою буде ефективність використання бюджетних коштів, які зможуть посприяти розвитку економічного потенціалу Волині у майбутньому

– резюмувала Ірина Вахович

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X