Після хімікатів на полях в пасічників загинули бджоли: люди бояться, що історія повториться

28.02.2024 о 09:54 · 2 хв читання
Фото: ТРК «Аверс»

Пасічники села Кашівка Велицької громади Ковельського району розповіли, що минулого літа фермер, який орендує поблизу паї, покропив хімікатами поля, внаслідок чого в пасічників загинули бджоли.

Невдовзі весна й нова посівна, тому люди бояться, що історія повториться. Крім того, за попередній випадок ніхто відповідальності не поніс, – йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

Бджоляр із села Кашівка Яків Мар’юк говорить, що бджіл «травонули». Сільська влада надала землю в оренду аграрному підприємству «Вишеньки», і орендарі «наробили, що хотіли».

За словами місцевих, якщо аграрники будуть так недобросовісно ставитися до скроплювання полів, то й решта бджіл загине.

Вони ж могли покропити вночі, а вони покропили в 10 годин і бджоли посипалися – не тільки в мене, а в нас усіх. У Жмудчі вже бджіл нема. Там вже кончили бджіл

– наголосив Яків Мар’юк

Він додав: недобросовісні аграрії отруюють не лише бджіл, але й людей.

Інфекції немає, а все село в туалетах сидить. Що вони наробили? Ото така покропка

– зазначив Яків Мар’юк

У сільськогосподарському приватному підприємстві «Вишеньки» підтвердили, що дійсно засівають поля в селі Кашівка Велицької громади, але те, що через оброблення посівів загинули бджоли, навідріз заперечили.

З подібною проблемою стикнулися не тільки мешканці села Кашівка. Наприклад, минулого літа почали масово гинути бджоли в селах Радомишль і Баківці Боратинської громади Луцького району. Бджолярі теж запідозрили, що медоносні комахи загинули через те, що місцеві фермери скроплювали поля. А в селі Набережне Боремельської громади Дубенського району Рівненської області після того, як на поля вивезли міндобрива, навіть похворіли діти.

Я відразу – в поліцію. Приїхали, подивилися, сфотографували, що бджоли лежать. Ну що ти зробиш? Отаке. Письмо прийшло з поліції, що вони займаються цим ділом, розслідують і дадуть мені знати. А коли те розслідування буде, не знаю

– зауважив пасічник Яків Мар’юк
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X