Після смерті цивільної дружини у чоловіка забрали дітей

09.05.2021 21:47
Фото ілюстративне

У сім’ї Григорія, який проживає у Ковельському районі, трапилося горе – померла його цивільна дружина, після чого у нього забрали дітей.

Про це повідомляє Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області.

Чоловік звернувся за допомогою до Турійського бюро правової допомоги Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Він розповів фахівчині бюро Анні Сидько, що проживав у фактичних шлюбних відносинах із жінкою більше 14 років, однак шлюб між ними не був укладений. У подружжя народилося п’ятеро дітей, які були зареєстровані, відповідно до вимог чинного законодавства, лише на матір. Після народження спільної п’ятої дитини раптово померла цивільна дружина.

Ми завжди відкладали офіційне укладення шлюбу, та горе застало нашу сім’ю зненацька і діти залишились фактично сиротами при живому батькові

– прокоментував життєву ситуацію Григорій

Дітям одразу було надано статус сиріт. Їх вилучили у чоловіка та направили до трьох різних установ Волинської області.

Юристка роз’яснила клієнту, що визнати батьківство у позасудовому порядку неможливо, тому що заява про походження дитини від батька подається до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільно жінкою та чоловіком. Відтак, зібравши всі необхідні докази, фахівчиня бюро склала позовну заяву про визнання батьківства та направила її до Ковельського міськрайонного суду.

Єдиним законним способом повернути дітей додому було отримання рішення суду про визнання батьківства. Лише після цього батько зміг возз’єднати cім’ю

–  зауважила Анна Сидько

Суд повністю задовольнив позовні вимоги. Після набрання рішенням законної сили щасливий батько забрав своїх дітей додому.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

  1. А тепер що, необхідно повернути матеріальну допомогу яку отримували від держави як одинока мати?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.