Пляж у Ковелі не відповідає гігієнічним нормативам

14.07.2021 17:51
Фото: ДСНС

Фахівці державного обласного лабораторного центру Волині розповіли, які водойми небезпечні для купання.

Про це інформує Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України, – пише сьогодні, 14 липня, «ВолиньPost».

Щоб запобігти різним інфекційним захворюванням лабораторії на Волині провели дослідження якості і безпечності води відкритих водойм у місцях масового відпочинку за санітарно-хімічними, мікробіологічними, паразитологічними, радіологічними показниками у 43 місцях масового відпочинку на воді. Зокрема, перевірили 12 пляжів загального користування, пляжів 2-ох баз відпочинку, 2 санаторіїв, 2 дитячих оздоровчих таборів, 25 рекреаційних зон тощо.

На сьогодні, з досліджених понад 80 проб, не відповідають гігієнічним нормативам за вмістом лактозопозитивних кишкових паличок (ЛКП) у 1 дм3 проби води річок Сапалаївка (пляж «Теремнівські ставки» м. Луцька – ЛКП 15000 у 1 дм3) та Турія (пляж м. Ковеля — 110000 у 1 дм3). Норматив ЛКП — 5000 в 1 дм3 – у воді поверхневих водойм, призначених для купання, спорту та відпочинку населення, а також водоймищ в межах населених пунктів. Патогенних ентеробактерій не виявили.

З досліджених 96 проб води відкритих водойм виявили 3 культури неаглютинуючих холерних вібріонів (озеро «Теремно» – Луцький район, «Велике Згоранське» – Ковельський район, та територія пляжу озера м. Нововолинська). Ці збудники не здатні до широкого епідемічного прояву, але при зараженні ними викликаються гострі кишкові захворювання, в т. ч. з важким перебігом. Тому, при діагностиці важких форм гастроентероколітів обов’язковим є обстеження на виявлення збудників сімейства вібріонів.

За результатами проведених досліджень води водоймищ та грунтів пляжів на вміст Сs — 137, Ra- 226, Th – 232 , K — 40 — вміст радіонуклідів не перевищував визначених гігієнічних нормативів, рівень потужності експозиційної дози становив – 8 — 14 мкР/год., що є у межах норми.

Власникам пляжів надали рекомендації щодо інформування населення та виставлення попереджувальних знаків на пляжах про заборону купання у річках Сапалаївка та Турія.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.