Поліція розслідує справу проти медичного директора Ковельського МТМО

26.05.2021 о 18:40 · 5 хв читання
Людмила Івахнюк

Ковельське районне управління поліції розслідує кримінальне провадження за фактом можливого неналежного виконання медичним директором Ковельського МТМО Людмилою Івахнюк своїх професійних обов’язків.

«Ковель media» повідомляв, що у лікувальному закладі 8 квітня 2021 року померла 83-річна ковельчанка, яка колись працювала у цій же лікарні.

Оскільки поліція відмовлялася вносити до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості щодо порушення та зловживання посадовими обов’язками за заявою сина покійної, останній змушений був поскаржитися до Ковельського міськрайонного суду. Ухвала слідчої судді зобов’язала уповноважених осіб райуправління поліції внести відомості та розпочати слідство.

До речі, правоохоронці відмовлялися вносити до ЄРДР три різні заяви від ковельчанина і щоразу суд зобов’язував їх відкрити кримінальне провадження.

Публікація за темою: У ковельській лікарні померла жінка: відкрито три кримінальні справи

У заяві він (син покійної, – ред.) зазначив про неналежне лікування його матері; про те, що у нього протиправно вимагалась оплата лікування матері у лікарні у загальній сумі 25 000 грн, меддиректор Івахнюк Л.М. ініціювала переведення його матері у стані коми з реанімації у відділення неврології, а 02.04.21 р. неправомірно, зловживаючи своїм службовим обов’язком втручалась у процес лікування, ініціювала виписку та пропонувала забрати матір з лікарні, як він вважає, з огляду на подання ним заяви про вчинення злочину медпрацівниками Ковельського МТМО щодо неналежного лікування. 08.04.21 р. його матір померла у лікувальній установі. За його заявою було внесено відомості у ЄРДР, однак лише за ст. 184 КК України та не стосовно неправомірних, на його думку, дій Івахнюк Л.М.

– йдеться в ухвалі суду

Як стверджує син, на його слова, що він не буде забирати матір із лікарні, а доглядатиме її в палаті, так як вона потребує спеціального лікування, щоденної очистки трахеї та кисню, медичний директор відповіла категорично: «Забирайте!» І потім ще додала, раз він відмовляється забирати, то вони самі завезуть її у Голоби в лікарню. Але ж там немає умов для лікування хворих після інсульту! На це син почув пораду: купити кисневу установку та апарат для очистки трахеї.

Тому заявник просив суд внести відомості щодо порушення та зловживання посадовими обов’язками Людмилою Івахнюк, але слідча суддя Ірина Логвинюк у цьому відмовила.

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) письмово подякувала синові покійної за два звернення, в яких він повідомив про порушення працівниками Ковельського МТМО умов договору із НСЗУ і права своєї матері на медичне обслуговування за програмою медичних гарантій на безоплатне лікування. У листі до нього тимчасово виконуючий обов’язки голови НСЗУ Андрій Віленський написав:

За результатами розгляду звернення, НСЗУ надіслала листа до комунального некомерційного підприємства «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Волинської обласної ради, Надавача та Ковельської міської ради, як власника зазначеного закладу, з проханням надати пояснення стосовно суті окреслених Вами обставин та проінформувати НСЗУ про вжиті заходи для недопущення випадків порушення прав пацієнтів на медичне обслуговування за програмою медичних гарантій

Окрім того, НСЗУ звернулась з вимогою повернути кошти, які були сплачені за медичні послуги, що передбачені програмою медичних гарантій та оплачуються державою за Договором про медичне обслуговування населення. У разі не повернення коштів, НСЗУ повідомляє про такі факти поліцію, яка має провести розслідування щодо отримання грошей з пацієнтів та з бюджету. Відомо про неодноразові повернення коштів, які медзаклади незаконно взяли з пацієнтів за проведення комп’ютерної томографії та лікування, після скарг до НСЗУ.

У договорі між НСЗУ та Ковельським МТМО про надання лікування за рахунок держави в специфікаціях викладено види безоплатних послуг з діагностики та комп’ютерної томографії (КТ), магнітно-резонансної томографії (МРТ), які надають у МТМО підрядники, в тому числі й приватні. А також закладено кошти на ліки та операції, розхідні матеріали, які мають завжди бути в наявності у відділеннях центральної районної лікарні.

Так як ще не укладено всі договори на 2021 рік, які діють до підписання нового договору, то можна ознайомитися з архівом документів за 2020 рік, знайти потрібну область та свій медичний заклад і прочитати договір. Громадянин України має право на безоплатне лікування, згідно свого діагнозу, в будь-якому медичному закладі нашої країни. Ковельське МТМО – заклад спеціалізований. Ось посилання на архів таких договорів, а тут – договір із Ковельським МТМО.

У специфікаціях даного договору прописані лікування різних хвороб, ліки, безкоштовна діагностика на всьому наявному в МТМО обладнанні, всі аналізи, медичні послуги, операції, розхідні матеріали та вказані суми коштів на лікування однієї особи, які оплачує держава.

Наприклад, на лікування хворого, в якого інсульт, в 2020 році виділялося 27 000 гривень на одну особу, на проведення тромболізису – 32 000 грн. У 2021 році уже разом – більше 90 000 грн.

Варто також вказати посилання на укладені договори НСЗУ з медичними закладами Волинської області на 2021 рік.

Діючий на сьогодні Уніфікований протокол лікування ішемічного інсульту, інфаркту головного мозку (екстрена, первинна, вторинна /спеціалізована/ медична допомога, медична реабілітація) має чітко прописані безоплатні дії медпрацівників, медичні та діагностичні послуги, ліки, лікування, розхідні матеріали. Тому хворий може знайти протокол лікування своєї хвороби і перевірити правильність лікування та надання ліків.

Так як покійній ковельчанці це вже не допоможе, то наведення порядку у безоплатному лікуванні буде їй світлою пам’яттю. Хочеться вірити, що завдяки наполегливості її сина та його адвоката, правильним рішенням слідчих органів та суддів відбудуться позитивні зміни для мешканців громади.

Якщо кожен ковельчанин підключиться у боротьбі з негараздами в медзакладі і буде відстоювати свої права, то скоріше ці зміни відбудуться. Адже Ковельське МТМО – це власність громади, і лікарі працюють у нас і для нас, а не ми для них

– вважає син покійної
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (6)
  1. Молодець! Не побоявся розворушити гніздо хабарників, які наживаються на людській біді. А це може чекати кожного. Всчасно надана допомога рятує життя. А що може бути дорожче? А лікарі знахабніли. І навіть дуже.

  2. Молодець! Нехай усі побачуть коли оплачують послуги МТМО що там пише благочиний внесок за який вони собі дозволяють на два тиждні в лакшері їздити всією адміністрацією в Буковель, а народ як вівці дальше платить за те що виділяє держава безкоштовно Вони гірші злодіїв і бандитів вони заробляють на людському ГОРІ .гниди одним словом

  3. Аналогічний факт мав місце коли молодому чоловіку з діагногом інсульт відмовили в лікуванні через те що в нього не було коштів на проведення МРТ та інших обстежень, його безжально виписали до дому з Ковельської міськлікарні.Як бути в даному випадку?

  4. Знав колись особисто Івахнючку. СТЕРВА ще та. Надіюсь правоохоронні органи доведуть її некомпетентісь як лікара.

  5. Знав колись особисто Івахнючку. СТЕРВА ще та. Надіюсь правоохоронні органи доведуть її некомпетентісь як лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X