Ковельська лікарня неправомірно взяла з пацієнта понад 37 тис. грн за лікування інсульту 

08.06.2023 о 16:35 · 2 хв читання
Фото ілюстративне

Ковельська центральна районна лікарні відшкодувала пацієнту понад 37 тисяч гривень за лікування інсульту – ці кошти медзаклад узяв неправомірно. Адже лікування інсульту покривається Програмою медичних гарантій. Встановити справедливість допомогла скарга до Національної служби здоров’я України.

Про це сьогодні повідомляє Національна служба здоров’я України.

Лариса Шацька подзвонила на «гарячу» лінію НСЗУ та розповіла суть проблеми. Її чоловіка Ігоря з інсультом забрала «швидка» та доправила до Центральної районної лікарні у Ковелі. Там хворому ввели дві ін’єкції, і таким чином стан чоловіка стабілізували.

За ці процедури Ларису Шацьку попросили сплатити до каси «благодійний внесок» – 34 тисячі гривень. Перебуваючи у шоковому стані через хворобу чоловіка, жінка не заперечувала та заплатила гроші. При цьому додатково платила, з її слів, за все, що говорив лікар.

Згодом Лариса дізналася, що лікування інсульту безоплатне. Кошти за медичну допомогу, обстеження, ліки, а також витратні матеріали лікарня отримує від НСЗУ. Тому вимагання чи одержання грошей від пацієнта є неправомірним. 

Отримавши скаргу, Національна служба здоров’я України звернулася до медзакладу по роз’яснення. Представники лікарні у свою чергу попросили в пані Лариси докази того, що кошти були сплачені. В результаті медзаклад повернув пацієнту понад 37 тисяч гривень, неправомірно взяті за лікування інсульту.

Як це коментують в медзакладі

За коментарем Суспільне звернулося до генерального директора Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання. Валентин Вітер підтвердив факт повернення коштів пацієнту і сказав, що нині в медзакладі триває внутрішнє розслідування.

Попередньо, людина поступала в реанімацію з іншим діагнозом, але зараз ми вивчаємо цю ситуацію і готові будемо відповісти на усі питання за декілька днів

– сказав гендиректор МТМО
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (31)
 1. Там і за ренген беруть когти а оплачуєш пише що це добровільна благодійна допомога

 2. Так і 3 роки назад теж брали батько з інсультом я платив за кт мозга як скора привезла і за все що говорили

 3. Там не лікарі ,а тварі !
  Не дай Бог туди попадати
  Люди ,якщо маєте можливість їдьте хоча б у Луцьк
  У нас нечисть!
  Дивиться на тебе,єб*ло скривить і жде поки всунеш гроші в карман
  А х*й на вечь писок !!!
  Прийде час і до вас !Впевнений у цьому

 4. В лікарні гарні ремонти, комфорт в палатах. Зрозуміло, що чимало з цього зроблено за кошти саме з цього фонду (наші з Вами благодійні внески, які впровадили ще за Самчука). Але суми…
  Я згідна заплатити 50 грн. благодійного внеску на розвиток закладу, але на все свої розцінки! То який же це благодійний внесок, це тариф. Чомусь не враховується платоспроможність людей. Для одних їхні розцінки це копійки, але є такі для кого це мало не останні гроші.

  1. Наскільки цинічно звучить. Благодійний внесок це добровільна пожертва, а тут або платиш або живеш. Що ж це за благодійність? Й хто дозволив розташування приватного фонду в Комунальному закладі? На яких умовах він там знаходиться? Беруть тільки готівку касового апарата не має. Де дбр набу міськрада з виконкомом хто це все дозволив?

   1. В Ковелі такий народ, що звик до халяви. Невдячні, дякуйте Богові, що є ще кому вас лікувати. Бережіть на роботі старших лікарів, бо молодь зараз нічого не знає і не вміє.

 5. Цих сволот, а інакше їх не назвеш, давно пора за шкірку взяти! В реанімації майже всі працівники, а особливо лікарі, НЕЛЮДІ!

  1. Ці НЕЛЮДИ зранку до ночі рятують життя. Пише людина яка ніколи не мала поняття, що таке медицина та що таке робота в реаніміції!!!

   1. Згідна. Хай спробують хоч кілька днів там попрацювати, бачити страждання, тоді не захочуть ні роботи , ні тих грошей.

 6. Ці ,”НЕЛЮДІ” рятують життя “анонімам”, “пацієнтам” і “прохожим”. Той хто ніколи не бачив роботи в реанімації або операційній може розповідати що завгодно. А найбільше волає той, хто ніколи не платив і не дякував. Як себе поводите, так відповідно і маєте

  1. А за що платити?за наглі морди і некомпетентність ?
   А на рахунок дякую,то така валюта в нашій лікарні не ходить
   Чомусь думаю ви працівник цієї лікарні і краще нас все знаєте

  2. А дякувати-це платити?Що має бути безкоштовно-нехай й буде?В порівнянні з іншими зарплатами,з/пл. лікаря не дуже низька.І не треба про те,що праця лікаря найважча.Вчитель робить свою роботу,пекар -свою,і т д.Не до вподоби-є заробітки,поле.

   1. Ага, вчитель так робить свою роботу, що діти в школі все тупіші, і не хочуть вчитися. А хочеш кращих знань, то наймай репетитора з тих же самих вчителів. А подарунки вчителям на всі свята, дні народження. ? А шкільні” благодійні” внески? Чомусь усі мовчать. Тільки лікарів усі бачать. Можна подумати, лікарі найбільш оплачувана професія! Кожен може стати лікарем, при бажанні. Дерзайте. Здобувайте освіту, будете також хабарі брати. Можете мені повірити, не кожен захоче , бо це гіркий хліб.

  3. Ви їм нічого не докажете. Ковель місто невдячних людей. Як би лікарі не старалися, всеодно люди не задоволені. Вони просто не розуміють, що бути лікарем, професіоналом своєї справи, непросто. Кому не подаються лікарі в Україні, спробуйте медицину європейську. Буде з чим порівнювати.

 7. Зажерлися не тільки в лікарні,а і сімейні ,,борзєють,,.Ти вигідний йому, до тебе і ставлення і лікуванн вібповідне,а як що ні , то і тиск не поміряють і в твій час прийому по телефону два – три чоловіка прийме.Стосується лікарів пол.на Грушевського.

  1. Цікава картина подвійних стантартів:
   – якщо сімейний не бере трубку то поганий
   – якщо бере і консультує під час прийому то теж поганий

 8. Мама лежала з інсультом, за всі призначення за ліки платили, окрім шприців і системи.

  1. мама лежала теж з інсультом і грудні 22 р за кт не платили і купували тільки дещо з ліків . забирала правда швидка з дому. тому нарікань нема.

 9. “Добовільно” не платіть. Платіть тільки коли змушують..але факти примусу фіксуйте для прокуратури. По іншому побори не перебороти.

 10. А ціни встановили депутати міської ради. Благодійніть, щоб обійти податки за здирництво з людей, які перебувають на лікуванні та за обстеження

 11. Дуже багато знаю людей, які там лікувались. Усе подобалось, відношення лікарів, медсестричок, санітарочок….

 12. Кончені бариги… Отримують безкоштовні препарати… І тихенько їх продають… Дають тільки своїм, тим хто платить…

 13. Скільки ще ці “Гіппократи” будуть глумитися над простими людьми з пенсією 3-4 тис. грн. Взагалі, я деколи думаю чи є в них совість, і завжди приходжу до одного і того ж висновку – вони її вже давно втратили.

 14. Вітра до Кіндера в бригаду мудаків і повна заборона пожертви на Мерседеси,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X