Про що говорили у Ковелі педагоги і влада на конференції перед початком нового навчального року

31.08.2023 о 15:02 · 4 хв читання

Учора, 30 серпня, ковельські освітяни зібрались на щорічну серпневу конференцію, де обговорили пріоритетні напрямки роботи, виклики нового навчального року, другого в умовах повномасштабної війни. У її роботі взяли участь міський голова Ігор Чайка та його заступниця з Луцька Наталія Маленицька.

Про це повідомляє Ковельська міська рада.

Останнім часом міська влада, колективи закладів, батьки багато працювали над тим, аби діти у нашій громаді сіли за парти та навчались офлайн. Робота у цьому напрямку триває. На цьому акцентували під час зустрічі.

Пам’ятаю, як відчайдушно і швидко звільнялися підвали, робилися ремонти, готувалися кошториси для будівництва нових укриттів. З якою любовʼю ці підвали прикрашалися, облаштовувались. Зараз, коли я їжджу перед початком навчального року по всіх закладах, бачу, скільки нам вдалось зробити за короткий проміжок часу. Я щиро захоплююсь тим, як ви, дорогі педагоги, долаєте теперішні виклики. Дякую за Ваше сумління, відданість професії та за те, що високо тримаєте планку ковельської освіти. Спасибі, що навіть у цих умовах наші діти можуть здобувати освіту. А отже, в нас є майбутнє

– наголосив Ігор Чайка у своєму виступі

Про те, що було зроблено у кожному закладі для безпеки дітей, детально розповіла Наталія Маленицька.

За її словами, усі садочки міста і сіл у новому навчальному році прийматимуть дітвору. 90 відсотків учнів Ковельської громади навчатимуться офлайн, адже більшість шкіл мають укриття. Також їх будівництво ведеться у школі №2, розпочинається у ліцеї №1, проєктно-кошторисна документація виготовляється для школи №9, для Зеленського ліцею – на експертизі. Працюють над тим, щоб у Тойкутському ліцеї теж облаштувати захисну споруду.

Крім того, запроваджуються інші проєкти розвитку. У Ковелі планується термомодернізація трьох закладів освіти – ліцею №7, школи №12, дитсадка №9. Заходи мають фінансуватись за рахунок коштів позики Європейського інвестиційного банку згідно фінансової угоди (Проєкт «Енергоефективність громадських будівель в Україні») між Україною та Європейським інвестиційним банком. Місто стало учасником цієї Програми.

У цьому році планується проведення конкурсу з визначення енергосервісної компанії, яка має розробити і впровадити енергозберігаючі заходи для 16 закладів освіти громади.

Триває програма системного капітального ремонту санітарних кімнат у школах та садочках Ковеля, яку запровадили у 2021 році. Нині завершується реконструкція санвузлів у ліцеї №10.

Доводиться часом залагоджувати і непередбачувані ситуації. Така виникла у ліцеї №3 імені Лесі Українки. Приміщення школи збудоване понад 75 років тому. Про те, що там може зруйнуватись перекриття між першим і другим поверхом повідомили робітники, які мали тут облаштувати захисну споруду. Терміново було виготовлено проєктно-кошторисну документацію і розпочато роботи. Моноліт уже заливають, зроблять гідроізоляцію, вкладуть підлогу та відремонтують частину підвального приміщення, яке згодом використовуватимуть як укриття.

У Ковельській громаді подбали і про здорове харчування для школярів. Для восьми шкіл у нинішньому році придбано пароконвектомати.

Про готовність ковельських шкіл та садків до 1 вересня говорив начальник управління освіти Віктор Бичковський. Також він зупинився на успіхах, яких досягли учні та вчителі у 2022-2023 навчальному році. З-поміж іншого, за підсумками національного мультипредметного тесту 11 ковельських випускників набрали під час тестувань 200 балів з окремих предметів, учениця ліцею №11 Богдана Ладанець склала тест на максимальні 600 балів.

Наші діти разом зі своїми педагогами перемагали у різноманітних конкурсах, олімпіадах. За їх результатами 48 школярів отримують стипендію міського голови.

Керівниця Центру професійного розвитку педагогічних працівників Світлана Верчук, представники закладів освіти поділились своїми напрацюваннями, впровадженими інноваціями.

Наприкінці конференції відбулося нагородження. Відзнаки отримали вчителі, які протягом року проявили відданість професії та зробили вагомий внесок у розвиток освіти.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X