Прокуратура судиться із сільрадою за пам’ятку архітектури на Ковельщині

11.01.2022 11:00
Фото: wikipedia.org

Ковельська окружна прокуратура звернулася із позовом до Волинського окружного адміністративного суду, аби визнати протиправною бездіяльність Колодяжненської сільської ради Ковельського району та зобов’язати орган місцевого самоврядування вчинити дії задля визнання пам’ятки архітектури місцевого значення – будівлі поштової станції ХІХ століття у селі Воля-Любитівська, безхазяйним майном та набуття права власності на це майно.

Прокурори з’ясували, що сільська рада, на території якої розташована пам’ятка архітектури вартістю понад 4,5 млн грн, є користувачем приміщення, проте не вживає жодних заходів, щоб зареєструвати право власності на нього, – повідомляє пресслужба обласної прокуратури.

Не взяття на облік майна, як безхазяйного, відсутність будь-яких відомостей про власника цього майна, а також не вжиття органом місцевого самоврядування заходів до визнання права власності на об’єкт культурної спадщини за територіальної громадою призводить до того, що пам’ятка архітектури може протиправно використовуватись фізичними чи юридичними особами.

Окрім того, у ній неможливо проводити ремонтні чи реставраційні роботи, пов’язані із її збереженням та схоронністю.

Втрутившись у ситуацію, прокурори у суді вимагають від сільської ради вчинити усі необхідні дії, аби об’єкт культурної спадщини нарешті мав відповідального власника.

Колодяжненський сільський голова Віталій Кашик розповів Суспільному, що приміщення поштової станції не передали на баланс під час децентралізації з Любитівської сільської ради до об’єднаної Колодяжненської громади.

У сільській раді шукали власника та орендаря цього приміщення, відповідні запити надсилали до фонду управління майном, проте його не знайшли

каже Віталій Кашик

З його слів, нині приміщення ніким не використовується, не перебуває в оренді, на будівлі – замки.

Віталій Кашик каже, що приміщення на баланс Колодяжненської сільської ради готові взяти. Додає: планів щодо будівлі поштової станції ХІХ століття поки у сільської ради немає.


Оновлено 11.01.2022 о 15:06 – додано чотири останніх абзаци.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.