Роздавав цукерки: проти кандидата порушили кримінальну справу

21.10.2020 12:35

У Ковелі поліція зареєструвала та внесла одне повідомлення про порушення виборчого законодавства до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Йдеться про роздачу виборцям цукерок одним із кандидатів у депутати міської ради.

Як розповіла Суспільному координаторка Громадянської мережі ОПОРА на Волині Катерина Шарпата, факт підкупу спостерігачі зареєстрували у Ковелі. Із її слів, у поліції розглядають справу щодо кандидата у депутати Ковельської міської ради Романа Шворака.

Згідно зі статтею 160 Кримінального Кодексу України, факт підкупу виборця карається штрафом, виправними роботами, або позбавленням волі до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Нагадаємо, у Ковелі 8 жовтня зафіксували інцидент, коли перехожим роздавали солодощі та агітаційні листівки. Як пояснив раніше ОПОРІ сам кандидат, вперше бере участь у виборах. Каже: не знав, що роздача продуктів може розцінюватися як підкуп виборців та заборонена Виборчим кодексом.

Загалом, у системі єдиного обліку вже зареєстрували 91 повідомлення про виборчі порушення. Найбільшу кількість зафіксували у Луцькому (24 випадки) та Ковельському (19 випадків) відділах поліції та Нововолинському відділенні поліції (6 випадків).

Також правоохоронці склали 32 адміністративних матеріали. Більшість – через порушення у передвиборчій агітації. Зокрема, про відсутність вихідних даних, недотримання обмежень агітації та псування агітматеріалами комунального майна.

Фото Громадянської мережі ОПОРА

Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *