Секретаря міської ради згадала у своєму звіті ОПОРА

03.09.2020 16:05
Віра Федосюк

Протягом серпня представники Громадянської мережі ОПОРА зафіксували окремі прояви «благодійної діяльності» з боку представників партій на Волині.

Найбільшу кількість випадків «благодійності» було зафіксовано від представників партії «За майбутнє» Ігоря Палиці та Ірини Констанкевич.

Серед іншого, до звіту мережі ОПОРА потрапив й Ковель, а точніше – секретар Ковельської міської ради Віра Федосюк, яка під рубрикою «Вибори-2020» пропіарила благодійний фонд нардепа від Ковельщини.

Про інший благодійний фонд – «Патріоти Волині», засновником якого є чинний народний депутат Степан Івахів та потенційний кандидат до Волинської обласної ради від партії «За майбутнє», згадувала секретар Ковельської міської ради та потенційна кандидатка у депутати Віра Федосюк. У розміщеному на сайті міської ради інтерв’ю, вона згадує, що завдяки співпраці з фондом у місті було побудовано унікальний комплекс для занять футболом 

– йдеться у дописі

Координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Волинській області Катерина Шарпата вказує, що 26 серпня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) надало роз’яснення стосовно права політичних партій здійснювати благодійну діяльність: політичні партії під час провадження статутної діяльності не можуть використовувати свої майно та кошти на благодійну діяльність.

Благодійна допомога в період виборчого процесу не повинна надаватись від імені політичної партії або будь-яким чином пов’язуватись із її діяльністю. Благодійна допомога від партії в період виборчого процесу містить ознаки непрямого підкупу виборців. Вона передбачає кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років або від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років (ч. 3 ст. 160 Кримінального кодексу України).

Нагадаємо, що виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня місцевих виборів – 5 вересня.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *