Скільки бюджетних коштів отримає канал Івахіва за дайджести мера Ковеля

02.06.2021 13:14

Ковельська міська рада майже за 100 тисяч гривень замовила відеодайджести про свою роботу у «12 каналу», який пов’язують з представником політичної партії «За Майбутнє», народним депутатом від ковельського округу №21 Степаном Івахівим.

Укладений договір опублікували на платформі публічних закупівель «Prozorro», – пише журналістка Центру журналістських розслідувань «Сила правди» Марія Смик.

Угоду між Ковельською міськрадою та ТОВ «Слово Волині», якому належать телевізійні частоти та бренд «12 каналу», уклали 31 травня. Від імені муніципалітету його підписав міський голова Ігор Чайка. Судячи з документа, замовили 14 програм тривалістю не менш ніж по 15 хвилин кожна. Вони виходитимуть орієнтовно двічі на місяць до кінця 2021-го року і розповідатимуть про життя громади Ковеля та діяльність міської ради. В середньому один такий ефір обійдеться міськраді у 7 128 гривень.

За п’ять років Ковельська міськрада уклала з «12 каналом» уже 5 договорів про інформаційну підтримку на 508 тисяч гривень. Перший договір на 45 тисяч гривень підписали ще в лютому 2017 року. У 2018 році договір уклали на 112,2 тисячі гривень, у 2019 та 2020 роках – по 125,4 тисячі.

Цікаво, що замовлені відеодайджести колись робив сам Ігор Чайка, коли працював журналістом. Це, наприклад, помітно з дайджесту за 4-те грудня 2019 року.

ТОВ «Слово Волині» і, відповідно, «12 канал» пов’язують із народним депутатом від 21-го територіального виборчого округу з центром у Ковелі Степаном Івахівим та його оточенням. За даними аналітичної системи «YouControl», офіційно засновником і кінцевим бенефіціарним власником «12 каналу» є івано-франківець Юрій Романко, а директором – лучанин Павло Самолюк. Водночас, Павло Самолюк також є директором благодійного фонду Степана Івахіва «Патріоти Волині».

Під час місцевих виборів 2020 року Степан Івахів балотувався в депутати Волинської обласної ради у списку політичної партії «За Майбутнє», а журналіст Ігор Чайка став мером Ковеля будучи висуванцем тієї ж політичної сили. Вони навіть спільно вели агітаційну кампанію.

Агітація Ігоря Чайки та Степана Івахіва в Ковелі. Тираж 11 штук / Сила правди

Як пише «Телекритика», у грудні 2018-го Національна рада з питань телебачення і радіомовлення видала ліцензію «12 каналу» на супутникове мовлення. На засіданні член Нацради Олег Черниш запитав про зв’язок мовника з Івахівим. Представниця телеканалу не відповіла конкретно:

WOG (частина фінансово-промислової групи «Континінум» – ред.) є нашим рекламодавцем. Вони наші клієнти і ніяк не пов’язані з нами

Нагадаємо, напередодні місцевих виборів 2020 року Центр журналістських розслідувань «Сила правди» аналізував у скільки кандидатам обійдеться агітація на волинських телеканалах та радіостанціях.

Поділитися:

Коментарі

    1. то ж при Кіндерові по 125 тис. виділяли… цей зекономив – лише 100 тис., певно сам собі писатиме сценарії…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *