Проєкт «Крила»: у Ковелі організували подорож святими місцями для матерів загиблих Героїв

22.01.2024 о 14:41 · 2 хв читання

У Ковелі – проєкт «Крила» для тих, хто проживає втрату близької людини через війну. На цей раз для його учасників – матерів загиблих Героїв було організовано поїздку святими місцями Львівщини. Вона проходила у супроводі отця Романа Халуса, настоятеля храму Блаженного Миколая Чарнецького УГКЦ та ініціатора проєкту, і директорки центру соціальних служб Інни Третяк.

Про це сьогодні повідомляє Ковельська міська рада.

За словами Інни Третяк, найперше відвідали Страдецьку печеру, що на Яворівщині. Усередині ХІ століття у піщаній горі, поблизу якої розташоване село Страдч, побожні монахи видовбали у скелі – камені-пісковику – підземний монастир. Ця святиня стала другою після Києво-Печерської лаври створеною за часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Наслідком титанічної праці постала Страдецька Печерська лавра, яка збереглася донині.

Жінки пройшли Хресною дорогою, яка має 14 стацій. Це молитовні зупинки, кожна з яких відображає момент у дорозі Христа на гору Голгофу.

Далі групу гостинно прийняли у храмі Святих Петра і Павла у Новояворівську. Потому був Гніздичів, який славиться храмом Матері Божої Цариці Ангелів. На його стінах зображені сто п’ятдесят ангелів з обличчями реальних українських дітей. Втім, за часів радянщини там було льоносховище. Зараз храм відновлюють монахи.

Загалом подолали понад 700 кілометрів. Ця подорож про зцілення, роздуми. Спасибі усім, хто допоміг її здійснити, хто приймав, спілкувався, дарував своє тепло і добре слово

– додає Інна Третяк

Фото Ковельської міської ради

Ковель Меморіал Слави
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X