Проєкт нових округів від ЦВК: Ковельщину хочуть поділити

16.06.2021 13:35
Фото: УНІАН

Центральна виборча комісія розробила та виносить на громадське обговорення проєкт переліку територіальинх виборчих округів (ТВО), які повинні бути утворені відповідно до статті 27 Виборчого кодексу України для належного адміністрування виборів.

З метою проведення консультацій, отримання фахових зауважень та пропозицій Комісія вже звернулася з відповідними листами до Міністерства розвитку громад та територій України, обласних державних адміністрацій, Донецької і Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій, Київської міської державної адміністрації та Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, – повідомляє пресслужба Секретаріату ЦВК.

Нагадаємо, що на сьогодні для проведення загальнодержавних виборів територію України поділено на 225 територіальних виборчих округів. Такий поділ буде чинним до закінчення повноважень народних депутатів IX скликання та використовуватиметься під час проміжних виборів народних депутатів України у мажоритарних виборчих округах.

Джерело: сайт ЦВК

Звертаємо увагу, що новий поділ на округи почне застосовуватись під час наступних загальнодержавних виборів, що відбуватимуться за пропорційною системою з відкритими регіональними списками. Отже, висування кандидатів у народні депутати України відбуватиметься за списками політичних партій, які формуються у виборчих регіонах, що повністю збігаються з межами областей. А територіальні виборчі округи використовуватимуться лише для адміністрування виборів.

Таким чином, ураховуючи зміни адміністративно-територіального устрою України та вимоги Кодексу, змінюються і критерії утворення ТВО.

Так, відповідно до статті 27 Виборчого кодексу територіальні виборчі округи утворюються в межах Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, а їх межі визначаються з урахуванням меж адміністративно-територіальних одиниць. При цьому не допускається утворення округу з територій, що не межують між собою.

У підготовленому Комісією проєкті запропоновано формувати ТВО з урахуванням меж новоутворених районів та громад. Якщо у певному районі чи населеному пункті є велика кількість виборчих дільниць, то їх поділ на округи відбувається з урахуванням меж відповідних територіальних громад або меж районів міста.

Джерело: сайт ЦВК

Запропоновані принципи поділу дадуть змогу оптимізувати роботу ОВК шляхом більш рівномірного розподілу кількості дільниць в окрузі, полегшити логістику завдяки компактнішому географічному формуванню ТВО, що загалом сприятиме ефективнішому використанню матеріально-технічних ресурсів під час організації та проведення виборів.

Комісія сподівається зібрати конструктивні пропозиції зацікавлених сторін з метою підготовки найбільш виваженого та збалансованого рішення, що дасть змогу забезпечити максимальну ефективність організації виборчого процесу та  найоптимальніше використання ресурсів.

Долучитися до обговорення проєкту змін територіальних виборчих округів та надавати свої пропозиції можна до 22 червня включно на електронну адресу ЦВК post@cvk.gov.ua.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.