Питання заборони партії Шарія та ОПЗЖ посварило ковельських депутатів

28.03.2021 17:56
Фото: Ковельська міська рада

На чергову сесію Ковельської міської ради, пленарне засідання якої відбулося 25 березня, депутатська фракція ВО «Свобода» внесла проєкт звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабміну щодо заборони діяльності партій «Опозиційна платформа – за життя» та «Партія Шарія».

Як і будь-яке інше звернення, його мали попередньо розглядати на профільній комісії ради. Але комісія з правових питань не відбулася, бо не було кворуму. За словами її голови Андрія Мілінчука, «комісія не зібралася, не розпочала навіть роботу».

Попередній міський голова Олег Кіндер обурювався, яким чином це питання опинилося на сесії, якщо його не обговорювали, і висловлював претензії до секретаря ради Оксани Багнової.

Депутат Володимир Шпіка запропонував зробити перерву, під час якої провести засідання комісії. Його підтримав лідер свободівців Валерій Черняков. А депутат Микола Печенюк казав, що треба розібратися, чому не зібралася правова комісія.

Прошу підтримати Чернякова і зробити перерву. Комісія була, але Віра Іванівна (Віра Федосюк, – ред.) не голосувала. Ну не можна не розглянути цього питання. Нам буде ганьба, якщо ми цього питання не розглянемо

– заявила депутат Галина Стасюк, яка входить до складу правової комісії

Головуючий на сесії мер міста Ігор Чайка оголосив перерву, але депутати замість того, щоб провести комісію щодо вищевказаного звернення, почали з’ясовувати стосунки. Проєкт рішення так і не було включено до порядку денного.

Якби пані Вєра проголосувала «За», то ми це питання зараз би вирішили. То я хочу зробити заяву, що партія «Батьківщина» хоче, щоб в нас дальше правив московський патріархат тут, пан президент Путін і вся мафія

– сказав Микола Печенюк

І отримав на свою адресу схвальні оплески від кількох колег-депутатів.

Тоді слово взяла Віра Федосюк, щоб пояснити свою позицію. За її словами, це питання не вивчене, мало свої зауваження від юридичного відділу виконкому міськради. Начальник відділу Геннадій Куптій написав у своєму висновку, що звернення-прохання до керівництва держави щодо заборони діяльності політичних партій ОПЗЖ та партії Шарія «не узгоджується з діючим законодавством України».

Це безвідповідальність. І не треба робити винуватих. І не треба мене робити якоюсь винуватою і партію «Батьківщину» сюди ліпити

– на емоціях мовила Віра Федосюк

На додаток Олег Кіндер ще раз «проїхався» по секретарю ради і на цьому фактично тема звернення закрилася.

Через деякий час у Фейсбуці один з депутатів опублікував зображення із підписом: «Позиція окремих депутатів Ковельської міської ради наводить на роздуми…»:

Це ти написав? Є позиція партії «Батьківщина»? Ти хоть клепкою думай, що ти пишеш! Баран!

– з обуренням сказав Олег Кіндер до депутата

Ооо! Пан Кіндер, ви що?! Бараном обізвав депутата Кіндер

– дивувався Микола Печенюк

Ти чув десь заяву партії «Батьківщина», чи ні? Чув?!

– продовжував Олег Кіндер

Олегу Кідеру ніхто нічого не відповів. Але в кінці сесійного засідання слово попросив Микола Печенюк, згадавши цей інцидент із «бараном».

Я не буду опускатися до рівня пана Олега Кіндера, бо в нього вища освіта, а я без освіти. То прошу це питання, як він назвав депутата бараном, розглянути на комісії правовій поведінку пана Кіндера. Ви ж йому скажіть там. Ви ж ближче до нього. Його час закінчився. Комунізм для нього закінчився. Він зараз в нормальній державі працює з нормальними депутатами

– казав Микола Печенюк

Звертався він, очевидно, до Віри Федосюк, бо Олега Кіндера на той час в сесійній залі уже не було.  

Віра Федосюк відповіла тим, що треба поведінку інших депутатів розглянути. Але Микола Печенюк зауважив, що її колега по «Батьківщині» образив людину, а відносно допису на Фейсбуці, то «в Олега Олексійовича є в Луцьку крутий адвокат. Він візьме пару тисяч доларів і відсудить. Так що подайте в суд на того, хто це написав».

Поділитися:

Коментарі

  1. – який там “пан” Кіндер ? крадій і хабарник… відео про Каваса і його продивіться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.