Ренесансну Садибу Вільгів визнали безхазяйним майном

26.07.2021 12:11
Фото: Суспільне

Волинський окружний адміністративний суд закрив провадження у справі за позовом Ковельської окружної прокуратури до Голобської селищної ради.

Прокурор просив визнати протиправною бездіяльність щодо вчинення дій, спрямованих на визнання безхазяйним майном пам’ятки архітектури «Садиба Вільгів – Садибний будинок ХVІІІ століття», площею 475,9 кв. м, яка розташована у селищі Голоби, та набуття права власності на вказане безхазяйне майно.

Садибу Вільгів внесено до «Списку пам’яток містобудування і архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави», затвердженого постановою Ради Міністрів Української РСР від 06 вересня 1979 року №442. Між відділом культури Ковельської районної державної адміністрації та Голобською селищною радою з метою збереження цієї пам’ятки архітектури укладено охоронний договір від 05 травня 2018 року №1027/1, за умовами якого селищна рада є її користувачем.

За змістом облікових документів Садиба Вільгів перебуває у незадовільному та аварійному стані з тих причин, що власником пам’ятки не проводились та не проводяться будь-які ремонтні, реставраційні чи інші роботи, пов’язані із збереженням та схоронністю об’єкта культурної спадщини.

Зібрана прокуратурою інформація вказує на те, що право власності на вказаний об’єкт нерухомого майна ні за ким не зареєстровано, відомості про власника відсутні, а тому є підстави вважати, що таке нерухоме майно є безхазяйним.

При цьому відповідач не вчиняв дій, які за законом мав би вчиняти для визнання майна безхазяйним та набуття територіальною громадою права власності на згаданий об’єкт. Невжиття органом місцевого самоврядування таких заходів призводить до того, що вказана пам’ятка архітектури, яка перебуває у незадовільному та аварійному стані, зазнає руйнації, оскільки з наведених підстав неможливо проводити будь-які ремонтні, реставраційні чи інші роботи, пов’язані із збереженням та схоронністю об’єкта культурної спадщини.

Після звернення прокуратури із позовом селищна рада почала працювати у потрібному напрямку і 13 липня 2021 року скерувала до суду докази про вжиття заходів, спрямованих на визнання Садиби Вільгів безхазяйним майном для подальшого визнання права власності за територіальною громадою.

16 липня 2021 року до суду надійшла заява Ковельської окружної прокуратури, у якій вона не заперечує щодо закриття провадження у справі.

Суд ухвалою від 16 липня закрив справу.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.