На веселій вечірці районної влади та бізнесу прокурор отримав сертифікат на обід

14.12.2021 11:14
Юрій Новосад та В’ячеслав Шворак

Майже два місяці я очікував письмову відповідь від голови Ковельської районної державної адміністрації Ольги Черен на своє звернення з приводу благодійного вечора, який відбувся в одному з ресторанів Ковеля за її підтримки. Знаю, що людина вона, як керівник, дуже відповідальна, тому цей казус із грубим порушенням законодавства «Про звернення громадян», напевно, створили її підлеглі. Відповідь мені вручили, тільки зробили це заднім числом.

Публікація за темою: У Ковелі в ресторані районна влада збирала кошти на креативні проєкти

У зверненні я хотів дізнатися, в чому саме полягала підтримка голови РДА благодійного вечора із бізнесменами Ковельщини. Тож ж просив дати чіткі відповіді на конкретні питання:

  1. На дофінансування яких саме «нових креативних проєктів» збиралися благодійні кошти?
  2. Хто оплатив харчування учасників даного заходу?
  3. Хто оплатив виступи камерного оркестру «Квінта» Ковельської школи мистецтв, начальника управління культури, молоді та спорту виконавчого комітету Ковельської міської ради Андрія Мигулі
  4. Хто обліковував благодійні кошти, які були зібрані під час заходу, та на рахунку якого банку вони знаходяться?
  5. Які подарункові сертифікати було розіграно та на які суми коштів? Хто став їх власниками та оплатив?
  6. На чий рахунок надійшли кошти, згідно сертифікату на суму 10 000 грн від народного депутата України Валерія Стернійчука? Як використані ці кошти?
  7. Які ще призи чи інші матеріальні цінності було розіграно на даному заході?
  8. Хто оплатив оренду приміщення даного заходу?
  9. Чому на офіційному ресурсі державної установи – Ковельської районної державної адміністрації на фотознімках із даного заходу рекламуються алкогольні напої – горілка, комерційна назва суб’єктів господарювання тощо?

Відповідь, за підписом Ольги Черен, була дуже короткою. Зокрема, мене повідомили:

Під час аукціону, проведеного Фундацією імені князів Острозьких, було залучено 140 290 гривень, які були використані для функціонування мікропроєктів на встановлення 10 інформаційних дошок оголошень з сонячною батареєю та USB виходами для зарядки мобільних пристроїв, які вже встановлені в Голобській, Колодяжненській, Турійській, Луківській, Ратнівській, Шацькій, Смідинській, Велимченській, Дубівській, Любомльській територіальних громадах Ковельського району

Відповідь цитую, бо можливо жителі цих територіальних громад нічого не знають про зібрані гроші на інформаційні дошки оголошень.

Ольга Черен не боїться критики і каже, що благодійний вечір був організований Русланом Крапличем, головою ради директорів у Фундації імені князів Острозьких, та за підтримки районної державної адміністрації. А от голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак в своєму звіті за рік роботи на посаді стверджує, що саме Ольга Черен була ініціатором благодійного вечора, а він особисто долучився до організації його проведення.

В’ячеслав Шворак та Ольга Черен

Тут я хочу запитати і пана Шворака, на фотографії з яким керівник Ковельської окружної прокуратури, кандидат юридичних наук Юрій Новосад з посмішкою демонструє в руках подарунковий сертифікат на діловий обід з головою Ковельської районної ради.

Яким чином головному прокурору Ковельщини дістався такий солідний сертифікат? Чи він витягнув його з кошика, як щасливий квиток? Чи йому хтось презентував? А, може, прокурор оплатив з власної кишені діловий обід з головою районної ради? І де той обід проходив, та за якими правилами?

На мою думку, ці резонні питання повинні зацікавити Генеральну прокуратуру на чолі з Іриною Венедіктовою. Якщо це позитивний досвід, то його неодмінно потрібно впроваджувати в інших районах та областях України.

В цілому, культуру благодійництва потрібно заохочувати в Україні, однак робити такі речі правильно.

Найкращою доброю справою для суспільства, яку можуть робити чиновники, це належно виконувати посадові обов’язки та уникати корупції. Переконаний, позитивного ефекту буде більше, ніж від подарованих матеріальних ресурсів на якісь «точкові» благодійні потреби.

Сподіваюся, що учасники благодійного вечора не образяться моєю надмірною цікавістю до деталей цього заходу, а навпаки – сприйматимуть це внеском у розвиток благодійної справи.

І наступного разу обов’язково запросять мене особисто для участі у благодійних заходах.

Фото Ковельської райдержадміністрації

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Коментарі

  1. І судді з прокурором не решались пожрать на шару з нами за столом,ВІЙНА по Ковельські.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.