Голова Ковельської райради звітує про свою роботу на фоні «Арени Львів»

03.12.2021 о 08:58 · 4 хв читання
В’ячеслав Шворак

Яке відношення має «Арена Львів» до роботи голови Ковельської районної ради В’ячеслава Шворака – сказати важко. Це все одно, якби міський голова Львова Андрій Садовий звітував про свою річну діяльність на фоні Національного спортивного комплексу «Олімпійський» у Києві, або хтось із сільських чи селищних голів віддалених громад рапортував про власні звитяги біля новозбудованого у Ковелі стадіону «Локомотив».

Або у величезному Ковельському районі «достойних» об’єктів для голови районної ради не знайшлося, щоб підійшов під ілюстрацію річного звіту, або футбольний стадіон у Львові має для посадовця з Волині якусь магічну силу? Хоча радників-порадників у нього вистачає, причому доволі грамотних.

Але факт залишається фактом: саме «Арена Львів» прикрасила В’ячеславу Швораку розповідь про перший рік перебування на посаді очільника представницького органу влади «великої» Ковельщини.

У звіті про свою роботу він згадав COVID-19, адміністративну реформу в державі, двічі перерахував усіх депутатів – спочатку по депутатських комісіях, а потім – по фракціях. Вказав скільки проведено сесій та ухвалено рішень, скільки прийнято різноманітних звернень до вищих органів влади (аби тільки толк був від тих численних петицій до столиці).

На мою думку, ми всі правильно вчинили, коли ухвалили рішення щодо беззастережної передачі комунального майна, що було у власності колишніх реорганізованих (припинених) районних рад у комунальну власність сільських, селищних, міських рад. Адже, саме цього від нас вимагав закон та здоровий глузд

– заявив В’ячеслав Шворак

За його словами, районною радою реалізується відповідна система інформування населення, в тому числі через веб-сайт райради.

До речі, на цьому інформаційному ресурсі в розділі «Карта району», де мають бути сучасні відомості, умудрилися розмістити мапу Ковельського району 60-х років ХХ століття. Зрозуміло, що на ній ще немає траси Київ-Ковель-Ягодин, а деякі намальовані дороги уже давним-давно є другорядними на сьогодні. З такою картою нам мігранти не страшні!

Порахував голова районної ради кількість засідань постійних комісій та депутатських запитів.

Не дивлячись на те, що у власності районної ради не залишилося жодної комунальної установи, районна рада не стоїть осторонь проблем, які виникають в територіальних громадах

– запевняє В’ячеслав Шворак

Що ж може вирішувати начальство, в якого немає жодної комунальної установи? Чим і ким керує?

Ось які питання розглядав голова районної ради протягом року:

  • утримання місцевих доріг на території громад;
  • забезпечення паливом (дровами) бюджетних установ територіальних громад, шкіл;
  • виділення матеріальної допомоги на лікування (чи покращення житлово-побутових умов проживання).

Непроста робота в очільника районної ради!

У звітному періоді він видав 143 розпорядження, з них: 72 – з основної діяльності, 50 – з особового складу, 21 – інші.

Як стверджує В’ячеслав Шворак, районний бюджет у звітному періоді був в основному сформований із вільних залишків коштів реорганізованих районів. А власні доходи були затверджені рішенням районної ради про районний бюджет на 2021 рік у сумі 262,5 тис. грн. До прикладу, власні доходи найменш бюджетоутворюючої Велимченської сільської територіальної громади становлять 4,8 млн грн.

Напевно, скоро доведеться територіальним громадам скидатися на «общак», щоб утримувати районних злиднів, від яких тільки й користі, що вони можуть приїхати у якесь село, селище чи місто і висловлювати там свої поради, фотографуватися для піару, а при нагоді й пообідати із господарями, якщо останні будуть щедрими.

Особисто з моєї ініціативи було проведено перший молитовний сніданок на Ковельщині. Його учасниками стали релігійні, громадські організації, представники бізнес-кіл. Окрім духовно-просвітницької місії, на цьому заході відбувся благодійний збір коштів для наших земляків – паралімпійців: Станіслава Самолюка, Марини Мажули, Юрія Бабинця, які брали участь в Олімпіаді в Токіо. Загалом було зібрано 21 тис. грн. Також долучився до організації проведення Благодійного вечора, ініціатором якого була голова Ковельської РДА Ольга Черен

– повідомив В’ячеслав Шворак

При чому заслуженого майстра спорту України Марину Мажулу із села Замшани у тексті чомусь назвав Ларисою, а прізвище ковельчанина Юрія Бабинця взагалі переплутав.

І на завершення свого дуже великого звіту, пан Шворак заявив таке: він задоволений, що в Ковельському районі немає конфлікту у владі. Всі питання, пов’язані з поліпшенням добробуту людей, органи місцевого самоврядування та органи державної виконавчої влади вирішують у тісному тандемі, не перекладаючи відповідальність на плечі одне одного. Адже, зі слів голови районної ради, їм сьогодні немає що ділити.

І тут голова райради правий! А що ділити, коли вони з РДА, крім повноважень, нічого не мають?!

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (5)
  1. Не треба шукати чорну кішку у темній кімнаті, якщо її там немає.У недолугій адміністративно-територіальній реформі винен не молодий голова райради, а ті, в кого замість мізків у голові – зелений силос. Пану Швораку – респект і повага! Успіхів і перемог!

  2. Пан Шворак стоїть на території України, а не на Мальдівах , і на відміну від інших, він працює.
    Ми дуже хотіли розумних, молодих людей, і за ці зміни ми голосували. Коли розумні та талановиті щось роблять і це видно , то відразу з’являються критики, яким не довподоби фото, або ще щось. Давайте почнемо міняти себе .Успіхів Вам Пане Швораку!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X