Шансів врятувати легендарне озеро на Ковельщині дуже мало, – голова громади

27.09.2021 о 12:40 · 2 хв читання
Фото: 12 канал

Щоб відновити озеро Нечимне, що поблизу села Скулин Ковельського району, потрібні мільйони гривень, яких сільська рада виділити не в змозі.

Про це стало відомо із програми «Позиція» на 12 каналі.

Як розповів голова Колодяжненської громади, на території якої розташоване урочище Нечимне, Віталій Кашик, 10 років тому виготовили проєкт відновлення озера, який передбачає значні витрати.

Потрібно 12 мільйонів гривень, щоб цей проєкт реалізувати. Але він на сьогодні потребує коригування. Після коригування сума може зрости в 2-3 рази. Якщо у нас до 20 мільйонів власних надходжень, як ми можемо власними силами реалізувати такий проєкт? Звичайно, він потребує співфінансування, фінансування і державного, і міжнародного

– впевнений голова
Віталій Кашик / Фото: 12 канал

За його словами, кілька років тому приїжджали закордонні інвестори, яких зацікавив сапропель – товстий шар мулу, який роками накопичувався на дні озера. Адже сапропель може використовуватися як цінне добриво.

Але щось у них (інвесторів, – ред.) там не склалося

– каже Віталій Кашик

Тож, підсумовує голова громади, врятувати озеро шансів дуже мало.

Довідково

Нечимне – ландшафтний заказник загальнодержавного значення, урочище. Розташований у Ковельському районі Волинської області. Природний комплекс площею 40 гектарів, що складається із озера Нечимне карстового походження, сфагнового болота, мальовничих луків та цінних, високобонітених насаджень дуба черешчатого.

Утворений, згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР №132 від 25 лютого 1980 року, як заповідна територія загальнодержавного значення.

Вважається, що озеро Нечимне та прилегла місцевість описані Лесею Українкою у драмі-феєрії «Лісова пісня».

Тривалий час озеро, що займає центральну частину урочища Нечимне, перетворюється на болото. Його колишня глибина є основою версії про походження назви «не-чим-не виміряти», тепер же вона щороку зменшується за рахунок рослинних залишків та мулу.

Станом на сьогодні озеро висохло.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X