Шестирічну ковельчанку Соломійку, якій пересадили серце хлопчика, виписали з лікарні

09.08.2023 о 12:31 · 2 хв читання

Шестирічна Соломійка з Ковеля, якій на початку липня пересадили серце, пройшла реабілітаційний період після трансплантації та виписується з лікарні.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Шестирічна Соломійка точно запам’ятає сьогоднішній день, адже вона успішно пройшла реабілітаційний період після трансплантації та нарешті виписується з лікарні. У ніч із 9 на 10 липня 2023 року в Інституті серця МОЗ України їй пересадили серце

– повідомив Віктор Ляшко

Як він наголосив, це перший випадок трансплантації серця дитині від дитини.

Донором для Соломійки став 4-річний Юра з Рівного, якому лікарі констатували смерть мозку, причина – крововилив у мозок через аневризму.

Я хочу подякувати батькам Юри, які попри тяжку втрату, продемонстрували нам всім приклад того, як навіть у найтемніші часи можна робити добрі справи – врятовано життя трьох діток

– наголосив Віктор Ляшко

Міністр додав, що культура донорства є одним із ключових факторів прогресу у сфері трансплантації.

Так, за його словами, зі свого боку МОЗ продовжує робити все можливе для того, щоб такий високотехнологічний вид медичної допомоги як трансплантація розвивався.

Лише за шість місяців цього року вдалося провести 257 трансплантацій. Це майже 70% від кількості трансплантаційних втручань, які були виконані протягом минулого року. Позитивну тенденцію продовжує демонструвати й відсоток трансплантацій від померлого донора – на цей момент він становить понад 62 % від загальної кількості

– додав міністр

За його словами, у планах збільшення кількості лікарень, що діагностують смерть мозку, розвиток бази донорів та створення нових центрів трансплантації.

Віктор Ляшко наголосив, що всі операції з трансплантації безоплатні для пацієнтів. Фінансування відбувалося та відбувається державним коштом у рамках пілотного проєкту МОЗ із трансплантації.

Він зауважив, що з січня 2024 пересадка органів оплачуватиметься Національною службою здоров’я України в рамках Програми медичних гарантій.

Фото зі сторінки Віктора Ляшка у Фейсбуці

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X