Що буде з радянськими меморіалами – у центрі Ковеля та у сквері локомотивного депо

13.07.2023 о 12:02 · 3 хв читання

Що буде або вже відбувається з памʼятниками Ковеля, на які поширюється дія Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»?

Про це пише міський голова Ігор Чайка.

За його словами, на території нашої громади є два такі обʼєкти культурної спадщини, що перебувають у статусі памʼяток історії місцевого значення:

  • «Памʼятник на честь радянських воїнів-визволителів», які звільнили Ковель від німецьких окупантів 1944 року. Знаходиться в центрі міста – на вул. Незалежності, – і ми його називаємо просто: меморіал. Був відкритий ще в 1977 році.
  • «Меморіал на честь робітників локомотивного депо, що загинули в роки громадянської і Великої Вітчизняної війни», йдеться про 1920-ті роки, а також 1941-1945 роки. Комплекс із пʼяти стел розташований на вул. Ветеранів, 13 – це сквер локомотивного депо. Відкритий в 1969 році.

Написи на цих памʼятках історії – російською мовою.

Як зазначає Ігор Чайка, станом на сьогодні будь-якої історико-культурної цінності обʼєкти вже не становлять, вони – типовий зразок радянської епохи.

Обом меморіальним комплексам свого часу були присвоєні охоронні номери. Тож доки ці памʼятки під охороною держави, закон не дозволяє їх демонтовувати і переносити-переміщувати в інше місце. Щоб зняти їх зі списку охоронного реєстру – треба подати відповідні документи. Коли ми почали їх готувати, зʼясувалося, що в цих обʼєктів – застарілі паспорти. Потрібно переробляти. Знову ж час, кошти, які минулого року ми не мали права використовувати. Але станом на сьогодні вже маємо оновлену паспортну документацію

– пояснює Ігор Чайка

Що вже зроблено?

Зі слів мера, зараз міська влада подала на розгляд в департамент культури, молоді та спорту Волинської ОВА прохання внести на розгляд консультативної ради з питань охорони культурної спадщини органу охорони культурної спадщини Волинської ОВА питання виключити обʼєкти зі списку памʼяток історії місцевого значення, і демонтажу з перенесенням цих обʼєктів.

Коли названі обʼєкти нашої громади знімуть з переліку обʼєктів памʼяток місцевого значення, будемо вирішувати з громадою, з депутатами питання демонтажу й перенесення цих меморіальних комплексів

– вказує Ігор Чайка

Фото зі сторінки Ігоря Чайки у Фейсбуці

Публікація за темою: Ковель планують декомунізувати, але хочуть спершу почути думку ковельчан

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (51)
  1. Правильно. Треба руйнувати все. А через 40 років, нове покоління руйнуватиме пам’ятки сьогодення і перейменовувати вулиці.
    Це дуууже важливо. Більше ніж розвиток освіти, медицини, ремонтів доріг і будинків.

    1. І взагалі-всіх хто народивсь в совку треба знищити. Щоб не було згадки

      1. створіння ти тупориле ти як мене побачеш то з переляку обсерешся й здохнеш

    2. Правильно почнемо з електростанцій, залізниці, літаків, доріг, будинків в яких мешкає 90 відсотків Ковельчан. А почнемо з
      отого будинку на ремонт якиого в цьому році 16,5 млн грн виділили Міськрада зветься. Тож совєти будували там горком був .

        1. саме ти кацапура Васья- москальске, рідною – Василь москаль недотраханий

    3. І иебе, придурка, в першу чергу, бо твої батьки радянські паспорти мали.

  2. Я пам’ятаю з дитинства ці пам’ятники… вони є невід’ємною частиною міста і спогадів усіх жителів Ковеля. Нинішня влада, яка тимчасово займає свої посади, відкрила хоч один новий пам’ятник?
    Ні. Нинішня влада калічить дерева, закуповує низькоякісну бруківку і т д і т п. В принципі, нічого нового. Але саме нинішня влада назавжди з позором ввійде в пам’ять ковельчан, як та, що знищила меморіали пам’яті…

  3. В німців є пам’ятники Гітлеру? Нема! А це теж їхня історія. Пам’ятники ставлять, щоб прославити когось, зберегти вдячну пам’ять нащадків. Ми вдячні радянській армії за “визволення”, а насправді – за окупацію України з послідуючими репресіями і перетворенням українців на рабів-совків?!!
    Ми нарешті зрозуміли, хто наші герої, а хто – кати. Сподіваюся і вірю, що українці будуть поважати себе і знатимуть свою правдиву історію, а не ту, яку нав’язали нам кацапи.

    1. Дурепа ти дурера є в них навіть музей нацизму якщо не знаєш не патякай. А це пам’ятник людям які своїм життям заплатили за те, щоб ти зараз жила

  4. Скільки ж “совка” ще є серед нас!
    “Хай буде”, “Пам’ять”, “Історія”…
    Яка, нафіг, історія? Тих істуканів поставили серед міста прославляти совєцьких окупантів у сімдесятих роках!
    Просто так увіткнули – там же не могили “визволителів”! Ніхто ж.хрести з могил не викидає! А це нагромадження зірок і русскаязичія знести бульдозером за один день, та й тільки

    1. Прізвище мого діда викарбувано на пам’ятнику, Він загинув у 1944 році. Він був корінний житель Ковельського району. То він є “совецький окупант” ??????? Лікуйся, ідіоте.

    2. Чуєш ти західняк по Леніну Комунізм це радянська влада плюс електрифікація всієї країни. То чого ти падлюка совецька електрикою користуєшся геть електрифікацію давай каганці гасоаі

      1. Фабрику тролів пасивного півня пригожина ліквідували. А ти, півнику, не без роботи залишався. Нового ватяного хазяїна знайшов?

        1. Абищо створіння тупорили висрало перднуло зі схрону вояка диванна

          1. А ти точно не на передку. Задок кацапу підставляєш.

  5. Ольго..нiмцi шанують пам”ять радянським воiнам,,якi звiльнили iх вiд влади Гiтлера ..Прочитайте,,хто визволяв Ковель та залишився навiчно в цiй землi..Украiнцi шанують нацизм, фашизм..тому вiдкопують iх останки в Ковелi та з почестями перезахоронюють у Львовi..Що робиться з людьми,,цi люди вiддали свое життя..а ви руйнуйте пам”ять..Невже ви гiршi за нiмцiв..францкзiв..болга

  6. Україна тому і має стільки горя, що відвернулась від Бога, від свого минулого.

  7. Смішно читати про «рабів совка» у теперішній період нечуваних свобод!

  8. Нехай стоїть… Потратити гроші під час війни, це задача номер один… Вкрасти теж хочеться, не спиться? Дороги поробіть, тротуари… Пішком прогуляйтеся, ноги позбивайте…

  9. Річку почистіть поки не засмерділась… Ліньовки поробіть, канави,які засипали сміттям почистіть… Бо знову місто стоятиме у воді….

    1. Це правда ,що нема на що гроші тратити, то за пам’ятники вчипіться, це ж всетаки пам’ять про наших воїнів, дідів, прадідів ,не треба чіпати

  10. Правильно! Давай усе, що було побудовано після війни Радянською(пробачте-совєцькою) владою—під бульдозер. Тільки усе:і вокзал, і школи, лікарні, містечко сільмаш-житловий комплекс, твій будинок і усе, усе. Горло пани і більш нічого.

  11. Правильно сказано. Давай пам’ять батьків, дідів, які віддали життя за Ковель—під бульдозер, під асфальт, щоб не воно. А коли… Далі небуду…

  12. Пан Ігор чим провився екіпаж Пе-2 під командуваням комеска Подколоднова і штурмана Смірнова які загинули під час виконання бойового вильоту в районі Турійська перед Ковельською громадою? А це були молоді люди (хоть на меморіалі виглядають стариками) і вже станом на 7 липня 1944 року були героями РС за успішні бойові вильоти

  13. Списки загиблих хай будуть ,зірку і солдата з мечем демонтувати, коректно українською мовою підписати,що це за сторінка історії і гармонізувати це все з пам’ятниками афганцям, героям небесно спині і Героям сучасної російсько- української війни. Сторінки історії мають бути тільки в сучасній інтерпретації…якось так..

  14. Засіпався ждун кацапів, добре чорти взяли. Ніки змінює і блює гівном. Сіпайся, лізь по стінам, мені тільки кайф від твоєї істерики.

      1. Навпаки, кайф ловлю, коли комунофашист сіпається в конвульсіях

    1. …ті, що, незважаючи на напад кацапських комунофашистських загарбників на Україну, до сих пір лижуть сраки кацапів, зберігають їхні “меморіали”

  15. США, Німеччина, Англія здуру не строїли коммунізьм. А звідки в них якісні товари, передові технології, розвинута наука? Скажи-но, троль погорілої ботоферми, ти всю “правду” знаєш.

  16. Багато за Дубову дітей возите?Вам баригам земля в центрі міста треба.Ї правильно хтось пише: ти могилу свого дідуся і бабусі перенеси спочатку для прикладу.Візміть приклад з Фракції, Німеччини.Там навіть назви вулиць деякі лишилися пов’язані з ВВВ.Боротися з могилами і пам’ятниками можуть тільки самі сміливі,бо ті здачі по їбальніку не можуть дати.

  17. Я так розумію, що лише рпц-шники за такі пам’ятники. Це люди дуже дивні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X