У Ковелі хочуть демонтувати окремі елементи пам’ятника на честь радянських воїнів

05.06.2024 о 09:28 · 2 хв читання

Міська влада має намір визнати доцільним демонтаж (вилучення) окремих елементів, що символізують російську імперську політику, на чотирьох радянських пам’ятниках, які є об’єктами культурної спадщини: один з них розташований у Ковелі на вулиці Луцькій, а три інших – у селах міської територіальної громади.

Про це стало відомо з проєкту рішення Ковельської міської ради, який зареєстрований у секретаріаті 3 червня 2024 року за №4025.

Автором документа є начальник Управління культури, молоді, спорту та туризму виконавчого комітету Андрій Мигуля – депутат Ковельської міської ради, очільник фракції Аграрної партії та заступник голови бюджетної комісії.

У разі прийняття даного рішення Управління культури має звернутися до Департаменту культури, молоді та спорту Волинської обласної державної адміністрації щодо надання дозволу «на демонтаж (вилучення) окремих елементів, що символізують російську імперську політику, на пам’ятках історії місцевого значення Ковельської територіальної громади»:

 • Пам’ятник на честь радянських воїнів, охоронний № 19 (м. Ковель, біля залізничного мосту).
 • Пам’ятник землякам, охоронний № 120 (с. Тойкут).
 • Пам’ятник землякам, охоронний № 424 (с. Ружин).
 • Пам’ятник землякам, охоронний № 113 (с. Білин).

Нагадаємо, в ніч на 9 травня 2018 року невідомі знесли голову пам’ятника Невідомому солдату (монумент встановили у 1956 році), а на пам’ятній плиті намалювали символ «Азову» – Ідею Nації. Тоді у своїй офіційній заяві активісти Нацкорпусу офіційно заявили, що ні Національний корпус, ні інші структури Азовського руху, ні окремі його активісти не мають відношення до цього випадку, і розцінюють інцидент як провокацію з метою дискредитації Національного Корпусу та всього націоналістичного руху. Самі ж активісти підозрювали у провокації з вандалізмом членів луцького осередку організації «Автономний опір» – палких антифашистів та неокомуністів.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (56)
 1. Чайка піздуй демонтуй пам’ятник своїм батькам. Чмо ти невдячне

  1. Творим історію Незалежної України пише:

   Краще ти піздуй за поребрик. Там пам’ятники комунофашистам не демонтують.

   1. Горіти тобі в аду за знищені могили визволителів які знищили фашизм

    1. Кацапські комунофашисти знищили фашизм?
     Тобі ніякий психіатр не допоможе.

     1. Ти тупо дибіл а хто його знищив СС Галичина? Чи твій дід поліцай?

 2. А міська рада часом не збирається звернутись до правоохоронців, з метою виявлення та припинення діяльності осередках розповсюдження совецької пропаганди? ТЦК не вилучає та не замінюєє військові квитки та офіцерськи книжки совецького зразка. А там зрадна зрада совецька пропаганда. Герб та напис СССР а на кожній сторінці ще й зірка. Воєнком підписує записи в цих документах, а власники мусять їх пред’являти на вимогу, тим самим пропагуючи совецьку символіку. Чи то засліпило мигулям чайкам і всьому підаркому?

     1. Ну да в тебе папірець з текстом. Ти вже не ппетро а иериканський Педро

 3. Чайка а тобі не западло сидіти в кабінеті першого секретаря Ковельського горкома КПСС, щей 16,5 млн грн виділив на ремонт приміщення. Певно ніяк забути не можеш СССР, і підаркомівськи не впадло там сидіти. А пам’ятники заважають.

  1. Кабінет, де колись сиділо збільшевичене чмо з кпсс, давно освячене. Дух нечистої сили видворений. Так що не западло.

   1. Ким освічений? Нашовірним нашоцерквним Васьком? А сидить там конкретна тварина безпринципна й невдячна .

     1. Папірець від американських хазяїв для піськососа Педро

 4. Уже і так достанього демонтували із радянських часів: і економіку, і освіту, і медицину, і пенсіі, і соціалтні гарантіі, і народні суди, і народну міліцяю, і впк, і ядерне та звичайне озброєння, і військові частини, тай населення… 1991рік: населення 52 мільйони на 2024 рік 20 мільйонів… Місто Ковель 1991 рік 72 тисячі чоловік на 2024 рік меньше 40 тисячь… Про ліквідовані підприємства та військові части із артилерією та дивізіонами ППО, що прикривали Ковель я вже не говорю… Одним словом – демонтувалися до ручки. З мертвими воюють, а на живих – наплювати. Холуі. Ганіма окупаційна адміністрація. Ліквідатори Краіни Украіна!

    1. Не знаходжусь, а призначаю таким як ти уколи від дебілізму. На жаль, тобі вони погано допомагають.

 5. Скільки можна нищити історію? Ви, вже перейшли межу! Сидите по кабінетах і керуєте, на передову вас усіх!

   1. Почніть знищення із власного будинку, вулиці? Я особисто служив в СА і приймав присягу. То мене виходить заднім числом до стінки? Ви взагалі адекватний!?

     1. Бо тільки шлендра може присягати багато разів. Присяга це клятва на вірність вітчизні, і абсолютно похрен як її переіменовують . Присяга це клатва не назві. Ну а тобі нащадку поліцая і фашистської шлендри похрен ск разів й кому присягати на вірність.

  1. Це так би требуло зробити,а пам’ятники це ж наші діди воювали,бабусі,що той солдат на пам’ятнику завинив?це наша історія і її викидати не можна

 6. Ти всіх уже замахав під різними ніками своїми цитатами з кацапської методички. Всезаробляєш кацапські мідяки на бормотуху. Йди краще в двірники, там більше платять.

 7. Демонтувати – правильне рішення. Не місце совковим імперським міткам на нашій землі.

  1. ти певно дибіл в реалі
   – 90 відсотків житлового фонду – “совкові імперські мітки”- знищити нахрен “Не місце совковим імперським міткам на нашій землі” піз*й жити на вулицю
   – підарком де Чайка й дупутати сидять “совкові імперські мітки”- знищити нахрен “Не місце совковим імперським міткам на нашій землі”
   – лікарня в яку и ходиш “совкові імперські мітки”- знищити нахрен “Не місце совковим імперським міткам на нашій землі”.
   системаа забезпечення життедіяльності міста (комуніуаціїї водоканал ковельтепло) “совкові імперські мітки”- знищити нахрен “Не місце совковим імперським міткам на нашій землі”.
   і ще багато чого.

   1. Дебілом виглядяєш саме ти, бо пропонуєш “знищити нахрен” все місто. Чоловік має на увазі радянські символи, які заборонені в Україні – зображення герба СРСР, серпа і молота, інші так звані “мітки” колишньої комуністичної держави.

    1. Зірка проста – це те ж символ комуністичноі держави!? І хто пропонує знищити!? Приватна Американська компанія на чолі із Директором Чайкою, не орган влади, а юридична особа приватного права!? Ви це серйозно!? До того ж перейменовану 17 вересня УРСР та Украінську РСР в Украіну, досих пір в ООН символізує радянська символіка. Ви що дебіл!? В Деклараціі про Державний суверенітет Украіни прописано про гарантування громадянства СРСР усім громадянам Республіки. Тому те, що Ви називаєте УКРАІНОЮ і вважаєте Державою, є всього навсього оформлена в Лондоні Британська Корпорація із приватними фірмами які видають себе за державні органи. Зайдіть на сайт Багнет Націі там усе є. Офіційні документи із печатками та підписами. А Вам, як профану найкраще помовчати і не відкривати свого писка.

   2. І ще. Коли у 1939 році радянська влада захопила Ковель, то почали і пам’ятники руйнувати, і вулиці перейменовувати, а потім ще і людей неугодних вбивати – поляків, українців, євреїв, росіян. Тому правильно зараз роблять, що комуністичні символи відправляють на смітник і в прямому, і в переносному значенні.

    1. А С.А. Бандера часом не боровся ще деколонізацію України від шляхти? А Поляки не знищували Українців та українську культуру. Хто засудив Бандеру й закатував його брата часом не Поляки? А друзі німці в Майданику, Дахау, Саласпілсі, Освенцимі, та інших таборах так от не знищували Українців? А ті люди пам’ятники яким ти нищити збираєшся часом не знищили отой фашизм? Доречі для тебе дибілоїдному в Берліні збережені руїни рейхстагу й написи з зірками советский воїнів

 8. Ця окупаційна американсько-британська влада із 1991року робить те ж саме… В УРСР в 1991 році 52 мільйони, а зараз меньше 20 мільйонів на 2024 рік. Людей в місті Ковелі на 1991 рік: 72 тисячі – зараз на 2024 рік меньше 40 тисячь? Питання: на якій планеті живете? Бачите радянський геноцид, а американсько-британського небачите!Якось все дуже вибірково у Вас. Другу Лержавну Англійську почали вже вчити, бо без неі Вас у у так звані державні службовці корпорація не Прийму. А ну хутко вчить і знищуйте в собі украінця. Удачі Холуям!Відплати рано чи пізно буде.

 9. Варто було б СБУ звернути увагу на багатонікого коментатора-колаборанта. Занадто вислужується кацапу.

  1. Півник ти ж проти комунізму то там же стучали, по ходу й ти постукував а тепер от перефарбувався. Але за відсутністю мізків спалився А в нас прюралізм думок ми в Європі ( ну для тебе дебілоїдне прюалізм- різноманітність думок).

  2. Такого органа під юридичною назвою як СБУ не існує в УКРАІНІ від слова Взагалі. Ви з якоі божевільні пишете свою маячню!? Адресу дайте!? Напишу скаргу на погане лікування. Жду відповіді. Більше посміхайтесь – це Вам личить!

   1. Начальник Психіатричного Відділення... пише:

    Так.. Є лишень СБ УКРАІНИ. Він дійсно хворий!.. Пожаліти треба.

    1. Реально хворий у відділення медичного закладу не має “начальника ‘, є завідуючий. Ти пацієнт цього відділення там певно є й президенти, ясновидці й багато іншого люду а ти серед них начальник манія величі незаперечна.

     1. Начпльник Психіатричного відділення пише:

      Звідки так обізнаність і агресія?Як хочу так себе і називаю. Чайка те ж де юре та де факто не мер, а керівник підприємства, директор… Чи Ви хочете мені заперечити?По суті питання Ви так відповіді не дали. Інтелект не дозволяє, чи читати не вмієте та аналізувати!? Дайте відповідь!?

 10. Начальник Психіатричного відділення пише:

  Перпрошую… Одне уточнення: Підприємство СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАІНИ згідно ЕДР, американська приватна компанія, що займається охороною порядку на окупованій територіі, юридичга особа приватного права. Не орган влади, а так… Ну, самі розумієте.

  1. Директору Президенту начальнику психіатричного відділення пише:

   Нажаль ліміт відповідей обмежен. Ну називай сеьбе як хочеш суть того не міняє. Пацієнтам психіатричного відділення дозволено все. Хочеш бути начальником будь та хоч міністром або президентом. Ну норм же звучить Президент психіатричного відділення

   1. Начальник психіатричного відділення зі співчуттям до невиліковно хворого пацієнта пише:

    Тикати мені особисто і дресирувати не потрібно – сільське бидло! Я – не ваш підданий чи близько знайома вам людина… А ще так по хамськи безцеремонно… Чемні і виховані люди звертаються лишень на Ви до незнайомих та й своіх ворогів. У Вас темне та тупе село в душі і в серці. Такі люди-звірі як ви є лишень руйнівниками. Загубили себе, а заодно и залишки і недобитки Краіни… Мені, жаль вас, шаленців, що йдуть по мінному полю і цього не розуміють. Земля вам пухом, нажаль… –

    1. а тобе й не поховають бо не прийме тебе господь т віру продало перехрестилось

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X