Шляхами князів Сангушків: Ковель увійшов до туристичного маршруту

09.09.2020 о 15:20 · 3 хв читання

3-4 вересня відбувся промоційний тур місцями, включеними до транскордонного туристичного маршруту «Шляхами князівського роду Сангушків».

Тур пройшов у рамках проєкту «Віртуальна подорож шляхами князівського роду Сангушків – відкриваємо нові сторінки спільної української та польської історії», який впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу відповідно до Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 Європейського Інструменту Сусідства, – пише Оксана Головій у «Волинських новинах».

Маршрут географічно охоплює територію українсько-польського прикордоння: Луцьк – Ковель – село Мильці (Старовижівський район) – Камінь-Каширський – село Яревище (Старовижівський район) – Володимир-Волинський – Влодава – Кіяни – Любартів – Рудно – Люблін – Краснічин – Дуб.

Загальна вартість проєкту склала € 44 750,68, співфінансування ЄС – € 40 271,14. Партнерами проєкту виступили ГО «Центр регіональних ініціатив Волині» з боку України та Асоціація органів самоврядування Єврорегіону «Буг» з боку Республіки Польщі.

Цей проєкт – це чергова сторінка історії не лише нашої громадської організації «Центр регіональних ініціатив Волині», а й транскордонного регіону, який охоплює Волинську область і Люблінське воєводство. У нас доволі великий досвід реалізації проєктів економічного, культурного спрямування. Та ми вирішили спробувати свої сили в історичному напрямку, адже є чимало недосліджених сторінок нашої спільної з поляками історії. Тож взялися дослідити рід Сангушків, який вніс чималий вклад у розвиток Волині та Люблінського воєводства

– вважає менеджер проєкту Наталія Кролік

Як говорить виконавчий директор ГО «Центр регіональних ініціатив Волині» Олег Щерба, проєкт розрахований на залучення якомога більшої кількості і внутрішніх, і зовнішніх туристів на терени нашого краю. Для того аби поширити інформацію, і було організовано промоційний тур.

Розпочалася мандрівка із міста залізничників – Ковеля. Дослідники свідчать, що Ковель – давнє місто, безпосередньо пов’язане із Сангушками. На превеликий жаль, тут не збереглося нічого із пам’яток, які стосувалися цього князівського роду. Хоча є історичні свідчення того, що Сангушки володіли Ковелем, між різними гілками роду тривали довгі суперечки за право власності.

У першій половині XVI століття рід Сангушків ділився на три лінії: Ковельську, Каширську і Несухоїжську. Боротьба між представниками цих ліній тривала доти, доки королева Бона, дружина Сигізмунда Старого, не обмінялася з одним із Сангушків володіннями. Вона отримала у володіння Ковель та навколишні села, а Сангушки – війтівство в Луцьку та доходи від нього і володіння в сучасній Білорусі. Таким чином настав мир

– розповів експерт проєкту, дослідник та журналіст Сергій Наумук

Наступною зупинкою стало особливе для православних вірян місце – Свято-Миколаївський чоловічий монастир у селі Мильці на Старовижівщині.

За екскурсовода зголосився ієродиякон Ігнатій. Каже, цього дня у нього такий послух.

Першу згадку про наш монастир датовано 1309 роком, хоча достеменно ніхто не знає, відколи він діє. За переданням, у 1240 році у Вербці неподалік Ковеля жили ченці. Під час навали монголо-татар вони піднялися угору річкою Турією, аби врятувати свої життя та чернечу традицію й облюбували ці місця. А за іншою версією, вони влилися у чернечу традицію, яка тут вже була. У XVІ столітті фундаторами обителі були князі Сангушки і матеріально допомагали тим монахам, які тоді тут проживали

– розповів Ігнатій

Мандрівники побували в інших містах і селах Волині.

Незабаром спільний транскордонний маршрут «Шляхами князівського роду Сангушків» буде доступним на веб-сайті та у мобільному додатку, а також буде видано однойменний туристичний путівник. Тож любителі історії зможуть подорожувати стежками, якими ходили князі Сангушки, і онлайн, і наживо.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X