Сільська влада зустрілася з батьками учнів та працівниками гімназії, яку хочуть закрити 

17.04.2024 о 14:24 · 3 хв читання

Учора, 16 квітня, відбулася зустріч місцевої влади із батьками учнів, адміністрацією та педагогами Рокитницької гімназії. Участь у заході взяли: сільський голова Віталій Кашик, секретар ради Павло Кухта, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Петро Оксентюк, начальник управління гуманітарної сфери виконавчого комітету сільради Лілія Осіпчук, депутатки сільської ради Віта Чуль та Валентина Мельник.

Про це сьогодні повідомила Колодяжненська сільська рада.

Темою обговорення було рішення сесії сільської ради від 21 березня 2024 року №5 «Про внесення змін до плану оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти Колодяжненської сільської ради на 2021-2027 роки». Посадовці надали роз’яснення щодо реалізації згаданого рішення. Також доповідали щодо важливих питань організації освітнього процесу в громаді. Лілія Осіпчук розповіла про фінансування шкіл із малою кількістю учнів. У доповіді головної спеціалістки-юрисконсульта управління гуманітарної сфери Юлії Рибачок йшлося про перспективний план оптимізації мережі закладів освіти. Депутатка сільської ради – директорка Любитівського ліцею Віта Чуль проінформувала щодо питання автономії закладів освіти.

Публікація за темою: Хочуть закрити на Ковельщині школу: староста каже, що сільська влада таких питань не вирішує

Підсумував доповідачів, а також окреслив стратегію розвитку освіти громади очільник місцевої влади. Віталій Кашик наголосив, що в Колодяжненській громаді найбільша мережа закладів загальної середньої освіти серед сільських громад району, і що на фінансування галузі витрачається майже 70% місцевого бюджету. І оскільки нині на законодавчому і державному рівні ставлять умови майбутньої оптимізації мережі закладів освіти, сільська рада має бути підготовленою і працювати на випередження.

Рішення обранців громади про пониження ІI ступеню Рокитницької гімназії було необхідно прийняти для того, щоби припинення фінансування державою закладу освіти не застало нас зненацька. Адже, як відомо, з 1 вересня 2025 року державою вирішено не фінансувати коштом освітньої субвенції заробітну плату вчителів у школах із кількістю учнів менш як 45 осіб, а з 1 вересня 2026 року – менш як 60 осіб (початкових шкіл це не стосується). Тож ми зустрілися із вами з метою комунікації та аби розвіяти будь-які непорозуміння з цього приводу

– сказав сільський голова

Також очільник громади наголосив, що діяти рішення Уряду починає з 1 вересня 2025 року, адже зміна мережі шкіл потребує часу на обговорення з громадою, забезпечення підвезення до інших шкіл.

Уряд дає час на те, щоб підготуватися до цього – що, власне, ми й робимо

– резюмував Віталій Кашик

На запитання депутатки сільської ради Валентини Мельник, чи встигне орган місцевого самоврядування виконати за рік вимоги держави в рамках підготовки до реорганізації, керівник місцевої влади відповів, що є ймовірність, що гімназія функціонуватиме у нинішньому статусі ще 2024/2025 навчальний рік.

Фото Колодяжненської сільської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (6)
  1. Дійсно необхідно школи закривати нащо вони? Освітчені діти це ганьба, це взагалі щось непотрібне. Відкриємо пару барів нехай замість науки горілку п’ють і простіше і в бюджет гроши поступлять. Буде нам що вкрасти, бо вже так накрались що й не має що.

  2. І скільки така школа освітньої субвенції бере на 1 місяць?Де цифри?Співвідношення до бюджету

  3. Краще позвільняйте доглядальниць за людьми похилого віку, яких уже самих треба доглядати! У Дрозднях 69-річна Артишук уже сама не може ходити, а за посаду тримається руками і ногами. У нас, що? В селі бракує молодших людей??

  4. Це зустрілась не сільська рада, а чиновники сільської ради, які між собою давно вже все вирішили. А депутати проголосують….

  5. Розводить людей цей колодяженський аферист.
    Скорочують всіх шоб собі збільшити зарплати. Була інформація яка зарплата у його помошніка, мусорка на пенсії. Наплодили клєрків в сільській раді шо місця вже немає шоб їх всіх розсадити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X