Сто тисяч – на вшанування жертв Голокосту: екс-голова райради назвав це «брєдовими» ініціативами

28.11.2021 12:21
Ігор Верчук

Колишній голова Ковельської районної ради Ігор Верчук, який на останніх місцевих виборах був першим кандидатом в депутати міської ради від Української Народної партії, відреагував на депутатський запит щодо Голокосту.

Нагадаємо, 25 листопада сесія Ковельської міської ради підтримала запит депутата з фракції «Слуга народу» Андрія Миронюка щодо належного вшанування у Ковелі пам’яті розстріляних ковельчан-євреїв, так як у 2022 році виповнюється 80 років з часу ліквідації цієї багатотисячної громади, яка становила близько половини загальної кількості населення міста.

У депутатському запиті говориться, що міський голова Ігор Чайка, виконавчий комітет міської ради мають забезпечити бюджетне фінансування меморіальних заходів до Дня пам’яті жертв Голокосту у Ковелі на 2022 рік в розмірі 100 тисяч гривень, а також утворити організаційний комітет та розробити програму цих заходів.

Ігор Верчук у своєму дописі від 26 листопада пише:

Вчора я був вельми лихий, підривало написати тексту на три аркуша А4, та сьогодні попустило, сьогодні коротенько.

Вчора відбулась сесія міської ради, яка підтримала запит депутата від слуг народу про відзначення голокосту з виділенням ста тисяч гривень на ці заходи з міського бюджету. І це в переддень відзначення чергової річниці найбільшої трагедії українців – Голодомору. Будь якому знавцю історії відомо, що левова частка організаторів та виконавців репресійних акцій Голодомору були представники однієї неукраїнської нації. Держава Ізраїль досі не визнала Голодомор геноцидом українського народу, гадаю із цих же причин. Ось не знаю, чи з міського бюджету на вшанування жертв Голодомору виділено якусь копійку, а тут щедро – сто тисяч. До честі, не всі депутати підтримали цей запит. В мене виникає запитання, чи зупинить хтось депутата з його «брєдовими» ініціативами, направленими на шкоду нації, чи пояснить хтось йому, що будь-яка нація перш за все шанує і вшановує своїх. Так, знищення єврейського населення Ковеля нацистами – трагічна сторінка, але не забуваймо, що постраждали люди й інших національностей.

Допис Ігоря Верчука підтримав нинішній голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак (представник політичної партії Ігор Палиці «За майбутнє») та багато інших.

Як відомо, на сесії не підтримали ініціативу Андрія Миронюка лише двоє депутаток: дружина Ігоря Верчука – Світлана Верчук та Жанна Яцук. Вони є педагогами, членкинями політичної партії «Європейська солідарність».

Поділитися:

Коментарі

  1. вам би шакалюгам тільки й гуляти за державні гроші. Прийти, вклонитись жертвам біля памятника грошей не потрібно.

  2. А шо не так? Може в місті вже все зробили для шанування своїх героїв і простих людей, заходи є, гроші з бюджету? Раз така увага до голокосту, то така сама має бути і до українських трагедій. А не так, що за своє мовчимо, бо такі толерантні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.