Страхування житла: поради щодо вибору найкращого покриття для вашого домогосподарства

03.05.2024 в 11:42 · 3 хв читання

Для багатьох українців нерухомість, яка знаходиться у їхній власності, є найбільшим активом. Захистити це майно від втрати, пошкодження чи інших негативних ситуацій можна за допомогою страхування для власників житла. Однак часто покупка страховки для будинку розглядається як другорядне рішення, а зовсім не як важливе чи вкрай необхідне. Це може залишити власників будинків уразливими перед фінансовими втратами в разі стихійного лиха, пожежі, затоплення та інших негараздів.

Що передбачає страхування для власників будинків

Стандартні поліси страхування майна зазвичай містять такі види покриття:

  • основне покриття для самого будинку, воно включає його структуру – стіни, підлогу, дах і вбудовані пристрої, а також прибудови (наприклад, гараж або тераса). Якщо будинок буде пошкоджений через причину, вказану в полісі, ви оплачуєте лише франшизу, а страховик покриває решту витрат у межах страхового ліміту, вказаного в договорі;
  • страхування особистого майна, яке поширюється на вміст будинку чи квартири в разі крадіжки, пошкодження або знищення. Це включає меблі, електроніку, коштовні речі та інші предмети. Для того, щоб захистити побутову техніку від короткого замикання або меблі від пошкодження водою, необхідно скласти список домашніх цінностей та обговорити включення їх до договору;
  • страховий захист будівель, які знаходяться у дворі. Він охоплює паркани, альтанки, окремі гаражі та інші споруди на ділянці. Це дозволяє захистити їх, наприклад, від того, що у двір заїде сусідський трактор, або від інших проблем, які можуть статися зі спорудами.

Окремо можна замовити страхування відповідальності, яке буде активовано, якщо під час користування житлом заподіяна шкода майну третіх осіб (наприклад, якщо буде затоплена квартира під вами через те, що у вас прорвало трубу). Страхова компанія допоможе сплатити всі витрати в межах вашого покриття.

Як придбати страховку для домовласників

Придбати поліс страхування квартири або будинку можна під час консультації з представниками надійної компанії, але до такої розмови з фахівцем бажано підготуватися.

Перший крок при покупці страховки на житло – визначити потрібний вам об’єм покриття. Недостатнє покриття може означати, що ви не отримаєте достатньо коштів від страхової компанії на відновлення після втрати майна. Як мінімум вам знадобиться покриття для повного відновлення будинку. Ця сума залежить від розміру квартири або дома, його характеристик та вартості будівництва у вашому районі. Страхова компанія допоможе вам визначити цю суму.

Якщо ви турбуєтеся про можливу інфляцію або зростання вартості будівництва, розгляньте розширені варіанти полісів. Це передбачає збільшення ліміту покриття, розширення списку страхових випадків, додавання окремих об’єктів страхування.

Також зважте на необхідність застрахувати особисте майно. Складіть для себе список цінних речей, які ви хотіли захистити, і обговоріть його зі спеціалістом.

Зверніть увагу, що деякі поліси страхування квартири передбачають покриття особистого майна на основі фіксованої суми. Наприклад, максимум – 150 тисяч гривень незалежно від площі квартири. Звісно, для когось це велика сума, але іноді її може бути недостатньо для того, що заново зробити ремонт в усій квартирі після великої пожежі. Щоб уникнути такої неприємної ситуації, розгляньте варіант страхування, у якому ліміт розраховується індивідуально й залежить від площі житла та переліку цінностей.

І, нарешті, переконайтеся, що у вас застрахували особисту відповідальність, а отже, ви не будете платити за ремонт квартири сусіда.

Поділитися

Більше про

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X