Суд прийняв рішення щодо пам’ятки архітектури у Ковельському районі

17.05.2022 13:40
Фото: Наталія Шестакова 

Волинський окружний адміністративний суд задоволив позов Ковельської окружної прокуратури в інтересах Управління культури, з питань релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації, визнав протиправною бездіяльність Луківської селищної ради Ковельського району та зобов’язав вжити заходів задля занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України дзвіниці церкви Святої Параскеви 1723 року побудови.

Про це сьогодні повідомляє пресслужба обласної прокуратури.

Прокурори з’ясували, що орган місцевого самоврядування попри вимоги Закону України «Про охорону культурної спадщини» досі не виготовив облікової документації на цей об’єкт, відтак відомості про нього у Державний реєстр нерухомих пам’яток України також не внесені.

Відсутність відомостей про історичну пам’ятку в Реєстрі не забезпечує її належного захисту, догляду та збереження і уможливлює незаконні дії щодо неї.

Втрутившись у ситуацію, прокурори в суді домоглися зобов’язання селищної ради вчинити усі необхідні дії задля збереження об’єкта культурної спадщини національного значення.

Зауважимо, що до цього, задоволивши аналогічний позов окружної прокуратури, суд зобов’язав орган місцевого самоврядування вчинити такі самі дії задля збереження самої церкви Святої Параскеви у Лукові.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.