У громаді нехтують правилами експлуатації сміттєзвалищ, – прокуратура

26.07.2022 11:35

Ковельська окружна прокуратура звернулася до Волинського окружного адміністративного суду із позовом щодо визнання протиправною бездіяльність Луківської селищної ради Ковельського району в поводженні з відходами.

Прокурори вимагають зобов’язати орган місцевого самоврядування виготовити документацію із землеустрою щодо відведення земельних ділянок з розташованими на них сміттєзвалищами твердих побутових відходів, винесення в натурі та встановлення на місцевості їхніх меж, а також здійснити державну реєстрацію прав на землю, – повідомляє сьогодні, 26 липня, пресслужба прокуратури Волинської області.

Під час слідства з’ясували, що у результаті бездіяльності Луківської селищної ради земельні ділянки під сміттєзвалищами в селищі Луків площею 1,5 га та у селі Сомин площею 0,3 га тривалий час використовують без правовстановлювальних документів, а їх межі не винесено в натурі на місцевості.

При цьому орган місцевого самоврядування не виконує вимоги Державної екологічної інспекції щодо усунення цих порушень вимог законодавства.

Відсутність правовстановлювальних документів на земельні ділянки під сміттєзвалищами створює передумови для зловживань щодо розпорядження ними, ризики для нормального функціонування сміттєзвалищ, що може призвести до негативних наслідків.

Втрутившись у ситуацію, прокурори вимагатимуть вчинити дії задля оформлення та державної реєстрації права користування земельними ділянками комунальної власності.

Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.