Суд скасував півмільйонний штраф для фірми з Ковеля

23.03.2021 о 13:45 · 3 хв читання
Фото: https://p-p.com.ua

У вересні 2020 року працівниками Головного управління Державної податкової служби України у Волинській області проведено перевірку приватного підприємства «Ковель-Будпостач». За її результатами було складено акт про зберігання дизельного пального у кількості 1500 літрів у двох металевих ємностях без відповідної ліцензії.

Згідно реєстру акцизних накладних Системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, за період з 01.07.2019 р. по 04.09.2020 р. «Ковель-Будпостач» придбав пальне об’ємом 444 272,44 літрів. Доставка пального, відповідно до акцизних накладних, здійснювалась на адресу підприємства: Ковельський район, село Черкаси, вулиця Польова, 2 (урочище Фасти), де розташовані виробничі потужності. Податківці зафіксували, що при в’їзді на територію знаходяться дві ємності, об’ємом 5 та 10 кубометрів, у яких зберігалося пальне.

Ліцензії на зберігання пального до перевірки надано не було. Головна бухгалтерка підприємства з приводу порушення відмовилась надавати письмові пояснення.

На підставі акта перевірки фіскали винесли податкове повідомлення-рішення, яким до фірми застосовано штрафну санкцію на суму 500 000 грн.

Податківці звернулися до Ковельського міськрайонного суду з проханням притягнути директора приватного підприємства Руслана Михальчука до адміністративної відповідальності. На судове засідання він не з’явився, а в письмовому поясненні заперечив свою провину, зазначивши, що у вказаній податковою службою ємностях перебуває добавка до бетону та розчинів, а не пальне. Суддя Ірина Логвинюк постановою від 20 жовтня 2020 року закрила провадження у зв’язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення. Вилучене пальне податківцям довелося повернути.

Публікація за темою: У Ковелі податківці не довели, що фірма незаконно зберігала пальне

Тоді «Ковель-Будпостач» подав у Волинський окружний адміністративний суд позов, у якому просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення про штраф на суму півмільйона гривень.

Як заявили в суді податківці, не притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, передбачені КУпАП, не звільняє ПП «Ковель-Будпостач» від відповідальності за виявлені в ході перевірки порушення норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», що за своєю правовою природою є різними видами відповідальності. У зв’язку із чим, просили відмовити у задоволенні позовних вимог.

Суд повірив у те, що ПП «Ковель-Будпостач» не зберігає куплене пальне ні за вищевказаною адресою в урочищі Фасти, ані в будь-якому іншому місці, не має на балансі жодних стаціонарних паливних ємностей чи паливних складів для його зберігання, а тоді в цистернах знаходилась і знаходиться по даний час хімічна речовина, яка використовується в процесі виробництва бетону. Паливно-мастильні матеріали, які купувалися позивачем у ПП «Айслаг», ТОВ «Квадро Оіл» та ТОВ «Вест Оіл», використовувалися виключно для наявних у підприємства транспортних засобів шляхом заправки або на заправних комплексах контрагентів, або з бензовоза контрагента безпосередньо в бак транспортного засобу.

Як зазначив у судовому засіданні свідок – старший оперуповноважений ГУ ДФС у Волинській області капітан поліції Роман Ситик, він дійшов висновку про те, що в цистернах знаходиться дизельне пальне на підставі пояснень головної бухгалтерки. Результатів експертизи суду, що в ємностях – дизпаливо, суду надано чомусь не було.

Головуючий у справі суддя Волинського окружного адміністративного суду Юрій Сорока вирішив позов задовольнити повністю. Повідомлення про штраф визнано протиправним та скасовано. За рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Волинській області на користь ПП «Ковель-Будпостач» буде стягнуто судовий збір в сумі 7500 гривень.

Втім, податківці можуть оскаржити це рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду (м. Львів).

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X