Суд закрив кримінальну справу проти посадовців за незаконні рубки на території заказників
У Ковельському районі суд звільнив від кримінальної відповідальності трьох посадовців лісової галузі Волині. Чиновників звинувачували у незаконній видачі дозволів на проведення рубок на території заказників «Озерянський» та «Осівський», що спричинило збитків на понад 17 мільйонів гривень.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань «Сила правди» з посиланням на ухвалу Турійського районного суду.
У справі фігурували колишній заступник начальник Волинського обласного управління лісового і мисливського господарства (ВОУЛМГ) Олександр Рибчинський, ексдиректор держпідприємства «Турійське лісове господарство» Дмитро Войтюк та колишній головний спеціаліст відділу лісового господарства ВОУЛМГ Микола Ковальчук. У жовтні 2020-го їх звинуватили у службовій недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України).
Слідство стверджувало, що посадовці причетні до незаконної видачі лісових квитків і погодження лісорубних квитків, що стало підставою для проведення суцільних рубок на території загальнозоологічних заказників «Озерянський» та «Осівський». Посадовці робили це в порушення вимог природоохоронного законодавства й без затверджених Міністерством енергетики та захисту довкілля України лімітів на використання природних ресурсів. Загалом йшлося про видачу документів у період з 14 грудня 2017 року по 14 грудня 2018 року.
Згідно з висновком судової інженерно-екологічної експертизи, яку слідчі отримали наприкінці березня 2020-го, внаслідок дій посадовців було завдано шкоди на суму 17,6 мільйона гривень.
Водночас у вересні 2024-го захисник лісових чиновників звернувся до суду з клопотанням про звільнення усіх трьох від кримінальної відповідальності – у зв’язку із закінченням строків давності.
Суддя Турійського районного суду Олена Ковальчук під час розгляду клопотання визначила датою вчинення злочину 14 червня 2018 року, а також зазначила, що це є нетяжким злочином.
Також вона вказала, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня скоєння нею нетяжкого злочину минуло п’ять років.
Таким чином строк давності закінчився за ч. 2 ст. 367 КК України 14.06.2023 року, а передбачених ст. 49 КК України обставин, що перешкоджають застосуванню давності, в судовому засіданні не встановлено
– зазначила суддя Ковальчук
Ухвалою від 9 вересня 2024-го вона звільнила Олександра Рибчинського, Дмитра Войтюка та Миколу Ковальчука від кримінальної відповідальності, а справу проти них закрила. Це рішення набрало законної сили 17 вересня 2024 року.
Як раніше писали журналісти, незаконні рубки на території заказників виявили активісти громадських організацій «Волинська фундація» та «Екологія. Право. Людина». У кримінальній справі щодо цих рубок також фігурувала четверта людина – спеціаліст відділу лісового господарства Олександр Литвин, але провадження щодо нього було зупинено у 2023 році.
Ну да що то є для судів турійського району мабуть нормально занесли
Ви праві,що такого хабарництва в судах,свавілля і беззаконня не було як зараз?
А хто б сумнівався, в причетності до злочинних дій цих посадовців! А дядька за зібране ламаччя в лісі – судять! Кругом одне бл@дство!
за те що був затягнутий термін слідства, повинен нести відповідальність слідчий.. Які висновки зробила прокуратура?
Суддівськопрокурорська сволота спеціально затягнула справу щоб потім закрити за гроші таке в Турійському суді робиться систематично.
Суддів повісити разом з підсудними
Дякую за мудрість і правду.
І тих хто прийде хоронити,а потім тих хто прийде на поминки
Хахахаха!
За грибами штраф
Небесна камера всьо пише справедливо
А Ви знаєте, я згідний з Оленою Ковальчук. Дійсно злочин не є тяжкий (на її розсуд). А так, як вона затягнула всі терміни суду, то для компенсації збитків, завданих нам – громадянам України, вирахувати 17,6 млн грн із її зарплати. Якщо всі шановні читачі згодні з моєю думкою, то є пропозиція – оформити петицію на ім’я Президента,