У будинку Лесі Українки волинські археологи виявили нові артефакти

21.08.2021 11:31
Фото: Віктор Баюк

Волинські археологи зробили відкриття у «Білому» будиночку Лесі Українки у Колодяжному.

Про це у соціальній мережі Фейсбук повідомив український історик, археолог Віктор Баюк, – пише «Волинь UA».

Волинська археологічна експедиція провела необхідні археологічні дослідження при здійсненні реставрації «Білого» будиночку Лесі Українки.

Виявлено фундаменти споруди у північно-східному куті будинку, які перев’язані штрабами на рівні цоколю із основним масивом будівлі, а також фундаменти, цегляну підлогу та систему керамічної гідромережі продовження первісного підвалу впритул до північно-західного кута споруди.

Обидва архітектурних елементи безсумнівно є автентичними і споруджувалися відразу при будівництві будинку для Лесі Українки у травні 1890 року місцевими майстрами на замовлення батька Лесі Українки Петра Антоновича Косача

– розповідає Віктор Баюк

Знайдено показовий комплекс рухомого археологічного матеріалу: зразки цегли із цоколя, скляний посуд із клеймами, ковані чотирикутні цвяхи, підкову, клямку, скляний та керамічний посуд часу будівництва та побутування «Білого» будиночку.

На робочих фото – виявлені елементи та загальні панорами споруди.

Після відповідних консультацій результати розвідкових археологічних робіт будуть враховані у проєкті реставрації споруди.

Як розповідає археолог, роботи проведено на замовлення Волинської обласної державної адміністрації (Управління капітального будівництва та Управління культури, з питань релігій та національностей) Охоронною археологічною службою України Інституту археології НАН України за сприяння і участі Адміністрації Державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку, Волинського Національного університету імені Лесі Українки, Волинського регіонального підрозділу Спілки археологів України та генерального підрядника Житлобуд-2.

Фото Віктора Баюка

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.