У будинку Лесі Українки волинські археологи виявили нові артефакти
Волинські археологи зробили відкриття у «Білому» будиночку Лесі Українки у Колодяжному.
Про це у соціальній мережі Фейсбук повідомив український історик, археолог Віктор Баюк, – пише «Волинь UA».
Волинська археологічна експедиція провела необхідні археологічні дослідження при здійсненні реставрації «Білого» будиночку Лесі Українки.
Виявлено фундаменти споруди у північно-східному куті будинку, які перев’язані штрабами на рівні цоколю із основним масивом будівлі, а також фундаменти, цегляну підлогу та систему керамічної гідромережі продовження первісного підвалу впритул до північно-західного кута споруди.
Обидва архітектурних елементи безсумнівно є автентичними і споруджувалися відразу при будівництві будинку для Лесі Українки у травні 1890 року місцевими майстрами на замовлення батька Лесі Українки Петра Антоновича Косача
– розповідає Віктор Баюк
Знайдено показовий комплекс рухомого археологічного матеріалу: зразки цегли із цоколя, скляний посуд із клеймами, ковані чотирикутні цвяхи, підкову, клямку, скляний та керамічний посуд часу будівництва та побутування «Білого» будиночку.
На робочих фото – виявлені елементи та загальні панорами споруди.
Після відповідних консультацій результати розвідкових археологічних робіт будуть враховані у проєкті реставрації споруди.
Як розповідає археолог, роботи проведено на замовлення Волинської обласної державної адміністрації (Управління капітального будівництва та Управління культури, з питань релігій та національностей) Охоронною археологічною службою України Інституту археології НАН України за сприяння і участі Адміністрації Державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку, Волинського Національного університету імені Лесі Українки, Волинського регіонального підрозділу Спілки археологів України та генерального підрядника Житлобуд-2.
Фото Віктора Баюка
Коментарі