У колодязній воді в селах двох громад Ковельського району виявили високий вміст нітратів

21.09.2023 о 08:46 · 2 хв читання

У селах Головненської та Вишнівської громад Ковельського району фахівці відібрали 28 проб води з колодязів у садибах, де проживають діти до трьох років. У санітарно-гігієнічній лабораторії встановили, що вісім проб не відповідають нормативним показникам.

Про це повідомляє Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

У разі виявлення перевищення вмісту нітратів у воді з нецентралізованих джерел фахівці центру надають рекомендації головам громад щодо використання для вживання води підтвердженої якості (фасованої) та роз’яснювальної роботи з профілактики метгемоглобінемії серед мешканців.

Водно-нітратна метгемоглобінемія – захворювання, що провокує значне підвищення вмісту метгемоглобіну в крові. Його зумовлює токсична дія нітратів на гемоглобін. Це призводить до кисневого голодування, а воно, своєю чергою, до порушень у роботі печінки, нирок, серцево-судинної та нервової систем.

У групі підвищеного ризику – діти до трьох років, а особливо – немовлята до року, які перебувають на штучному вигодовуванні. Чутливі до нітратів також люди поважного віку, хворі на анемію, ті, у кого є захворювання дихальної та серцево-судинної систем.

Ознаки отруєння нітратами:

  • діарея, нудота, блювання;
  • задишка, тахікардія, ціаноз (посиніння шкіри та слизових оболонок);
  • різкі болі в животі, пожовтіння очей;
  • сонливість, втома, головний біль.

Для профілактики водно-нітратної метгемоглобінемії у ВОЦКПХ рекомендують:

  • не використовувати для приготування дитячого харчування чи страв, не вживати питну воду із колодязів і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативні показники (50 мг/л);
  • стежити за якістю води, призначеної для харчування та пиття дітей до трьох років, особливо немовлят. Якщо виникають сумніви, використовувати фасовану воду.

Кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність. Таку рідину можна використовувати лише для технічних цілей: миття посуду, прання білизни, прибирання в приміщеннях тощо

– звертають увагу фахівці

Фото Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. Головно..дитинство ,життя моiх рiдних.Озера..лiси..Щиро люблю цю землю,,хоча моiх рiдних знищили..Що сьогоднi…хто ворог своеi землi.хто повiльно знищуе людей

  2. дякуємо аграріям та всім хто доглядає за рослинами хімією і селянці теж дякуємо)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X