У Ковелі хочуть створити транзитний хаб для дітей з окупованих територій та зони бойових дій

20.02.2025 в 16:30 · 3 хв читання
Фото ілюстративне

На Волині триває активна співпраця з ЮНІСЕФ у питаннях захисту дітей та розвитку соціальних послуг. 19 лютого заступник голови облдержадміністрації Роман Романюк провів зустріч із делегацією регіонального офісу ЮНІСЕФ, зокрема його керівницею Нінке Воппен. Обговорили ключові напрямки взаємодії: розвиток Центрів життєстійкості, участь громад у грантових конкурсах та створення транзитного хабу для дітей у Ковелі.

Про це повідомляє пресслужба Волинської ОДА.

В нашій області активно формується мережа Центрів життєстійкості. Підтримку в цьому волинським громадам також надає представництво ЮНІСЕФ. Наразі у восьми ТГ за кошти партнерів проводиться капітальний ремонт приміщень, обраних під Центри життєстійкості. Загалом же організація співпрацює з 19 громадами, допомагаючи з навчанням фахівців та розвитком соціальних послуг для дітей та підтримки сімей.

Для нас важливо, щоб у кожній з 54 громад Волині з’явився Центр життєстійкості, тож я вдячний за вашу підтримку

– зазначив Роман Романюк

Ще однією важливою темою розмови стало фінансування соціальних ініціатив. Як розповіли представники регіонального офісу, ЮНІСЕФ спільно з Міністерством соціальної політики України надає гранти громадам – до 60 тисяч доларів США на розвиток соціальних послуг для дітей та сімей.

Відбір громад відбувається на конкурсній основі та розрахований на участь 10 регіонів України, серед яких Волинська область.

До слова, заявки приймаються до 28 лютого, і вже зараз громади активно готують документи. Шацька – серед тих, хто долучився.

Ми можемо організувати онлайн-зустріч для громад, щоб пояснити умови участі в програмі. Волинь – одна з небагатьох областей, яка має право податися на цей конкурс, і важливо, щоб громади скористалися цією можливістю

– запропонувала Нінке Воппен

Окрема тема зустрічі, піднята Романом Романюком – створення транзитного хабу у Ковелі для дітей, які повертаються з окупованих територій або евакуйованих із зони бойових дій. Мета хабу – забезпечити дітям комфортне тимчасове перебування від 2 до 4 днів, первинний медичний огляд, психологічну підтримку, харчування тощо.

Це буде місце, де діти зможуть зупинитися на кілька днів у комфортних умовах перед поверненням до своїх родин… Ми плануємо реконструювати один із гуртожитків під транзитний центр. Область у співфінансуванні з громадою готова забезпечити часткову реалізацію, і ми розраховуємо на підтримку ЮНІСЕФ

– поділився планами Роман Романюк

Нінке Воппен підтвердила зацікавленість у цьому проєкті, але наголосила, що і приміщення, і мета його використання має відповідати певним критеріям їх організації. ЮНІСЕФ готовий провести експертну оцінку та розглянути можливість фінансування ремонту.

Зустріч завершилася домовленістю про подальше співробітництво, у тому числі щодо оцінки приміщення для хабу та організації онлайн-зустрічі для громад із представниками ЮНІСЕФ щодо грантових можливостей.

Фото пресслужби Волинської ОДА

Поділитися

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. Хотілося б мати щиру зацікавленість від влади допомогти, але це буде як завжди розпил грошей інакше вони не можуть і не вміють.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X