У Ковелі медики врятували життя 17-річній дівчині із вродженою вадою нирок

28.12.2023 о 08:52 · 1 хв читання
Фото ілюстративне

Вперше у Ковелі провели унікальну урологічну операцію 17-річній пацієнтці, яка мала вроджену ваду сечовидільної системи – підковоподібну нирку (зрощення двох нирок). Стан її здоров’я погіршувався упродовж багатьох років, аж поки права половина підковоподібної нирки перестала функціонувати.

Про це повідомляє Ковельське МТМО.

Хвору доставили в лікарню у важкому стані з вираженим больовим синдромом та наявністю гіпертонічного кризу. Через звуження у сечоводі та ускладнення відтоку сечі об’єм рідини в нирці сягнув критичного рівня, а збільшення її розмірів стало помітним навіть зовні.

Лікарі діагностували термінальний гідронефроз із наслідками, гідронефротичну трансформацію правої половини підковоподібної нирки, вторинну артеріальну гіпертензію.

Команда фахівців – Остап ЗвоздякМикола Дем’янчукОлег Кубай – успішно виконала лапароскопічну гемінефруретеректомію правої половини підковоподібної нирки (мінілапаротомія за Пфанненштилем з видаленням макропрепарата). Дренування черевної порожнини.

Ковельські лікарі також дякують за співпрацю та обмін досвідом лікарю-урологу Володимиру Дмитріву (Перше територіальне медичне об’єднання Львова).

Нині пацієнтка почувається добре, її вже виписали додому. Важливо, що після такої складної операції у молодої дівчини відсутні післяопераційні шрами і рубці. Адже втручання виконали через маленький розріз на шкірі внизу живота.

Фото Ковельського МТМО

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X