У Ковельському МТМО вперше в Україні було виконано унікальну хірургічну операцію

29.06.2022 20:17

У Ковельському МТМО вперше в Україні було виконано унікальну симультанну операцію з видалення коралоподібного каменя та гемангіоми нирки (нефролітотомія) лапароскопічним методом.

Про це сьогодні повідомив генеральний директор медичного об’єднання Валентин Вітер.

За його словами, 68-річний пацієнт звернувся до фахівців центру ендоурології Ковельського МТМО зі скаргами на домішки крові у сечі. Чоловіку півроку тому було проведено дистанційну літотрипсію каменя лівої нирки, проте стався рецидив.

Обстеження на комп’ютерному томографі показали наявність в нирці коралоподібного каменя розміром 38х28 мм та доброякісного пухлинного утвору до 3 см в діаметрі з неоднорідним кровотоком у центрі, який знаходився на судинній ніжці лівої нирки.

З метою виключення аневризми гілок лівої ниркової артерії було зроблено селективну нефроангіографію, яка підтвердила втрату зв’язку нирки з артерією.

Досить рідкісна патологія, яку діагностували у пацієнта, потребувала двох складних і небезпечних для життя оперативних втручань. Бригадою фахівців у складі професора Сергія Шамраєва, лікарів-урологів Мирослави Гаврилюк та Марії Рідченко було успішно проведено симультанну операцію. Вона тривала 3,5 години (термін теплової ішемії – 14 хв.) і потребувала не лише високотехнологічного обладнання, а й вміння, знань та злагоджених дій операційної бригади. Наша команда успішно впоралася із завданням!

Через три маленьких проколи хворого одночасно позбавили пухлини та каменя в нирці! Пацієнт почувається добре та уже виписаний додому.

Пишаємося колегами та бажаємо пацієнту міцного здоров’я!

Порятунок життя людей – вагомий внесок у нашу Перемогу

– зазначив Валентин Вітер

Фото зі сторінки Ковельського МТМО у Фейсбуці

Поділитися:

Коментарі

    1. Щасти всім! Дяка кожному хто приклав своє вміння до порятунку людини !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.