У Ковелі перебувало командування білоруського полку імені Калиновського

28.11.2022 17:19

Міський голова Ігор Чайка зустрівся з командуванням білоруського полку імені Калиновського, які прибули у Ковель з народним депутатом Ігорем Гузем.

Про це повідомляє Ковельська міська рада.

Полк є обличчям народу Білорусі. Він показує Україні, цивілізованому світові, що істинні білоруси стоять за правду, ведуть боротьбу проти великого зла – режимів Путіна та Лукашенка. У нас надважлива ціль — вільна Україна та вільна Білорусь

– зазначив командир полку Денис (позивний «Кіт»)

Понад тисяча білоруських добровольців з перших днів війни воюють на боці України, вони відстоюють нашу та свою свободу.

Ваша місія зрозуміла і виправдана. Спасибі, що ви з Україною, на боці світла і допомагаєте нам у боротьбі проти російських окупантів. Ми обов’язково переможемо 

– наголосив міський голова Ігор Чайка

Керівники полку кажуть, їм дуже важливо, аби українці знали, що є режим Лукашенка і є білоруський народ, який проти війни, проти агресії. Вони дуже сподіваються, багато роблять для цього, щоб їхні співвітчизники не воювали проти українців.

Довідково: 

Білоруський полк Збройних сил України, сформований у березні 2022 року як батальйон для захисту України, а саме — міста Києва від російського вторгнення в Україну 2022 року під час російсько-української війни. Був сформований з членів тактичної групи «Білорусь», учасників «Білого легіону» та «Молодого фронту», а також інших білорусів, які раніше не входили до цих формувань. До складу формування також входить група добровольців білоруського «Чорного кота». 21 травня того ж року батальйон було реорганізовано в полк, до складу якого увійшли батальйони «Литвин» і «Во́лат».

Названо на честь Кастуся Калиновського — одного з лідерів Січневого повстання білорусів, поляків, литовців та українців проти Російської імперії у 1863 році, національного героя Білорусі.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *