У Ковелі пом’янули розстріляних у 1941 році в’язнів тюрми

21.06.2024 о 15:56 · 2 хв читання

Сьогодні біля пам’ятника розстріляним в’язням Ковельської тюрми на кладовищі відбувся поминальний захід. Вшанувати пам’ять жертв трагічних подій, які відбувались на території нашого міста 83 роки тому, зібралися представники влади, духовенство, громадськість.

Про це повідомила Ковельська міська рада.

Ковельчани прийшли сюди, щоб згадати своїх земляків, вбитих енкаведистами 21-23 червня 1941 року. Камери були заповнені селянами, робітниками, інтелігенцією, молоддю, людьми, яких затримали за дрібні побутові порушення. Усі вони стали жертвами кривавого терору.

Учасники заходу пом’янули всіх у щирій молитві. Панахиду відслужили священники Православної церкви України.

Публікація за темою: Як НКВД розстрілювало в’язнів ковельської тюрми

Міський голова Ігор Чайка, звертаючись до присутніх, наголосив, що третій рік ми живемо в умовах повномасштабної війни й бачимо, що історія знову повторюється.

Та ж жорстокість, геноцид, несприйняття нічого українського. Усі ми пам’ятаємо ту правду про росіян, яку відкрили нам Буча, Ірпінь, а далі були десятки інших наших міст і сіл. Сьогодні важливо не тільки говорити про ці злочини, а й документувати, встановлювати злочинців і вимагати для них справедливого покарання. Ми воюємо за свою країну, незалежність і ми обов’язково переможемо

– сказав він

Ковельчани хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих та поклали квіти до пам’ятника, який нагадує про страшну трагедію.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. Шкода..дуже шкода..що наша молодь не буде знати правду про фашизм..нацистiв..якi 22 червня напали на Украiну..Бiлорусiю.22 червня вже бомбили Киiв..Почалося знищення еврейського населення Ковеля..99.9% якi навiки залишилися дiтьми.молодими.Рoзcтрiл. тюрьма..Можливо потрiбно оприлюднити списки ..всiх .хто загинув..Кожна людина мае iм”я..прiзвище..без цього не мае пам”ятi..

  2. Молоде поколiння повинно вивчити ic@торiю Ковеля..яке до 1939 року було пiд владою Пoльщi..Як жили ковельчани..який склад населення..яка промисловicть розвивалася..Ковель знали за межами Польщi..Украiни..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X