У Ковелі судять експоліцейських, які заснували детективне агентство і стежили за людьми

11.02.2024 о 14:00 · 3 хв читання

На Волині теща замовила прослуховування зятя, бо запідозрила його у зраді, а роботодавець забажав стежити за своїми працівниками. Такі послуги надавали колишній керівник Камінь-Каширського відділу поліції разом з ексколегами. За версією ДБР, колишні правоохоронці використовували незаконні засоби стеження за людьми. Тепер кримінальну справу щодо них розглядає Ковельський міськрайонний суд.

У ДБР вважають, що камінь-каширські експоліцейські незаконно стежили за людьми, збирали інформацію про певних осіб і продавали відомості із закритих поліцейських баз, – йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

Організував цю злочинну групу колишній працівник правоохоронного органу, який заснував детективне агентство. До складу цієї групи він залучив двох колишніх правоохоронців та одного діючого – начальника сектору одного з районних відділів поліції. Діяли вони на Волині з травня до вересня 2022 року

– прокоментувала речниця теруправління ДБР у Львові Тетяна Муравель

На сайті судової влади оприлюднено список обвинувачених. Там фігурує колишній керівник Камінь-Каширського райвідділу поліції Валентин Чих. Свого часу він керував полісменами і в Луцькому районі. Також обвинуваченими є Олександр Півень, Олександр Кривош та Артем Новосад.

Компанія колишніх копів незаконно та самовільно встановлювала на машини GPS-трекери, засоби прослуховуавання, а правоохоронець, який мав доступ до закритих баз даних, отримував інформацію звідти. Мовляв, формували досьє, які потім продавали клієнтам. Замовляли такі послуги місцеві жителі.

Наприклад, теща замовила стеження за зятем, якого підозрювала у зраді. Керівник громадської організації просив простежити за водіями, чи вони довозять майно до точки призначення, зібрати про них інформацію. Також зверталися з проханням розшукати боржників. Оплата за такі послуги була різною залежно від того, яку інформацію потрібно було зібрати. Наприклад, 100 доларів могла коштувати конфіденційна інформація, отримана з баз даних правоохоронних органів, а проведення спостереження з використанням технічних засобів стеження могло коштувати і близько однієї тисячі доларів

– інформувала речниця теруправління ДБР у Львові Тетяна Муравель

Один із фігурантів детективної історії відбувся адмінкою. Мовляв, він був на чергуванні й не знав, що під його паролем хтось витягнув інформацію.

Виявлено розмову між колишнім керівником Камінь-Каширського райвідділу поліції та невстановленою особою чоловічої статті, в ході якої запитує, хто на службі з їхніх знайомих, зокрема, хто черговий, хто помічник чергового та з ким краще говорити, бо дещо треба, а також розмову з невстановленою особою чоловічої статті, під час якої запитує, чи чергує ця особа, повідомляє, що зараз скине їй два паспорта, щоб глянути відомості про те, що на таких осіб є чи немає

– вказано в ухвалі суду

Чотирьом іншим колишнім копам світить кримінал.

Організатора та учасників обвинувачують за різними статтями, зокрема в несанкціонованому збуті інформації з обмеженим доступом, незаконному збиранні конфіденційної інформації про особу. Ця справа вже розглядається в суді, який ухвалить вирок стосовно цієї групи

– сказала Тетяна Муравель

У випадку доведення вини фігурантам загрожує ув’язнення. Справу розглядає у відкритому судовому засіданні суддя Ковельського міськрайонного суду Олексій Шишилін. Наступне судове засідання призначене на 7 березня о 10:00.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. Вангую: справа розвалиться. Ніхто не посміє їх засудити. Вони ж не сірі смертні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X