У Ковелі започатковують новий історичний проект

Андрій Миронюк
14.05.2020 о 14:10 · 2 хв читання
Ковельська швейна фабрика

Проект «75 років після війни: нехай заговорять стіни», ініційований Інститутом Гете в Україні, має на меті глибше відкрити минуле молодим людям, зацікавити їх та навчити робити висновки на основі історичних фактів.

Цільова група – учні, вчителі, художними та історики з України, Польщі та Німеччини. Чотири учениці КЗ «Ковельська міська гімназія імені Олени Пчілки» під керівництвом учителя іноземних мов Вікторії Гарбуз, які відібрані для участі на конкурсній основі, досліджують минуле будівлі Ковельської швейної фабрики та будинку «Ковельчанки».

Кожен ковельчанин може допомогти у реалізації. Для цього організатори просять пройти одне та інше опитування.

Цей проект покликаний спонукати «заговорити» стіни. Результати досліджень та художня документація будуть зібрані на фотовиставці, яка відбудеться восени 2020 року у Києві.

У центрі уваги – світлини з елементами доповненої реальності (AR). Таке явище, як зміна використання певного об’єкту чи локації та їх візуалізація дозволять молоді доторкнутися до історії, зробить її зрозумілою та спонукатиме до роздумів. З іншого боку, фотографія, як один із найулюбленіших засобів комунікації молоді, дозволить учням опрацювати тему у художній формі.

Проект зосереджений не на звинуваченні когось, а на документуванні та візуалізації того, що означали потрясіння Другої світової війни для конкретних «стін».

Протягом роботи учні опікуються міграційними процесами не виключно власного народу, а зосереджують свою увагу на катаклізмах у ширшому, тринаціональному контексті. Співпраця з представниками інших країн, критичний розгляд традиційних уявлень та спільна розробка майбутньої виставки спонукають до порозуміння та забезпечують погляд на історію з нових перспектив.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. Будинок нашоi синагоги вкрадений бившим ди ректором ,а нарaзi власником Жмуйдою..Але тривае розгляд даноi ситуац11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X