У Ковелі змінять систему харчування у закладах освіти

09.07.2021 о 11:49 · 2 хв читання

У Ковелі чиновники обговорили фінансування заходів на забезпечення вимог під час реалізації змін в системі харчування дітей, а також впровадження пілотних проєктів на базі кількох закладів міста. 

У нараді взяли участь секретар Ковельської міської ради Оксана Багнова; заступниця міського голови, лучанка Наталія Маленицька; представники управління освіти, Центру професійного розвитку педагогічних працівників та закладів освіти громади, – повідомляє міськрада.

У січні цього року набув чинності новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, а з 1 вересня 2021 року (згідно Постанови КМУ від 24 березня 2021 р. №305) почнуть діяти нові Норми і Порядок організації харчування у закладах освіти, які не переглядались в Україні понад 15 років.

Структура харчування дітей всіх вікових груп не відповідає сучасним тенденціям. Результати досліджень, які проведені протягом 2019-2020 років, довели, що неправильний раціон часто призводить до  виникнення ожиріння, діабету, серцево-судинних та онкологічних захворювань.

З нового навчального року у Ковелі стартують пілотні проєкти. У кількох закладах планують повністю змінити систему харчування дітей, яке має бути безпечним, якісним і корисним. 

Наразі важливою проблемою сучасного суспільства залишається недостатня обізнаність учасників освітнього процесу формування культури харчування та правильних харчових звичок, дотримання питного режиму. Якщо в дитини ще з раннього віку сформувати звичку вживати менше цукру, солі, а більше овочів, фруктів та м’яса, то є надія, що в дорослому віці вона дотримуватиметься таких же смаків та вподобань. Здорове харчування – здорові діти – здорова нація!

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X