У Ковельському районі шахтарі перекрили дорогу міжнародного значення

02.12.2021 15:15

У Ковельському районі представники громадської організації «Спілка шахтрів-інвалідів праці Волині» перекрили дорогу міжнародного значення М-07 сполученням Київ-Ковель-Ягодин.

Люди вимагають не вносити зміни до закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», — розповів кореспондент Суспільного, який нині перебуває на місці події.

Акцію протесту організували з 11 години ранку та триватиме вона до 16:00. Люди ходять по пішохідному переходу неподалік від міжнародного пункту пропуску «Ягодин». Через кожні пів години люди пропускають автомобілі та автобуси.

На акцію зібралися більше сотні шахтарів

— розповів правоохоронець Володимир Солоненко

Шахтарі проти прийняття законопроєктів № 3663 «Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (нова редакція) та інших законодавчих актів України та № 2743 «Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективності використання коштів соціального страхування».

Фото: Суспільне Волинь

Голова профспілкової організації шахти №9 «Нововолинська» Василь Гура каже, що після прийняття цих законів пенсіонерам не виплачуватимуть соціальних виплат, так званого «регресу», який отримують шахтарі у зв’язку з виробничими травмами та професійними захворюваннями, а лише пенсію.

Якщо до думки шахтарів-пенсіонерів не дослухаються, акції будуть масштабнішими

— каже Василь Гура

Що відомо

  • На початок серпня 600 працівників шахти №9 «Нововолинська» чотири місяці не отримували заробітну плату. Заборгованість від квітня місяця складала понад 34 мільйони гривень.
  • 1 листопада гірники шахти «Степова», що входить до складу ДП «Львіввугілля» відмовилися працювати. Шахтарі вимагали погасити заборгованість із заробітної плати.
  • 2 листопада на рахунки ДП «Волиньвугілля» надійшли 14, 5 мільйонів гривень на погашення заробітної плати.
Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.