Судили експосадовця прокуратури, який «кришував» нелегальну АЗС

09.09.2021 17:39
Сергій Федчик / газета «Полісся»

У Ковельському районі судили колишнього начальника відділу прокуратури, який за 50-100 літрів пального в місяць, обіцяв посприяти у забезпеченні роботи підпільної автозаправної станції.

Відповідний вирок ухвалив Ратнівський районний суд, – пише інформаційне агентство «Конкурент».

Як вбачається із вироку, начальник Любешівського відділу Маневицької місцевої прокуратури у лютому 2019 року познайомився із чоловіком, який планував налагодити незаконний «бізнес» з продажу паливно-мастильних матеріалів. З цією метою він вирішив відкрити автозаправну станцію на території селища Любешів. Посадовець пообіцяв новому знайомому посприяти в організації «бізнесу», використовучи свої службові зв’язки. За свої «послуги» попросив 50-100 літрів дизельного пального щомісяця. 

Відтак 17 липня 2019 року начальник Любешівського відділу Маневицької місцевої прокуратури отримав від чоловіка талонів на дизельне пальне об’ємом 100 літрів на суму 2 999 гривень. За це він обіцяв вплинути на місцевого начальника поліції та начальника Любешівської державної податкової інспекції, які уповноважені виявляти автозаправні станції, що працюють без відповідних ліцензій. Наступного разу отримав талонів на дизпаливо об’ємом 100 літрів вже 19 серпня 2019 року. Після цього протиправну діяльність «бізнесменів» припинили правоохоронці.

У суді обвинувчений не визнав своєї вини та пояснив, що надавав знайомому юридичні консультації, за що той «віддячував» йому пальним. Також заявив, що його спровокували на вчинення правопорушення. Казав, що під час розслідування були порушені правила підслідності, відтак, всі докази у справі слід визнати недопустимими.

Однак суд дійшов іншого висновку і вирішив, що доказів, якими підтверджується вина обвинуваченого, достатньо для оголошення вироку. Тож чоловікові присудили штраф у розмірі 34 000 гривень. До слова, 27 листопада 2020 року колишній працівник прокуратури перекваліфікувався в адвоката – Рада адвокатів Волинської області видала йому адвокатське посвідчення.

З відкритих судових джерел відомо, що справа №157/1783/19 надійшла у Ратнівський районний суд ще 23 червня 2020 року. Понад рік її розглядав суддя Василь Лях. Процесуальним прокуром є Олександр Безушко, обвинуваченим – колишній працівник прокуратури Федчик Сергій Васильович, його захисником – Юрій Хомич (колишній прокурор Старовижівського району).

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.