У Ковельському районі суд виніс вирок двом лікарям у справі щодо смерті породіллі

03.06.2024 о 12:06 · 2 хв читання
Фото: Ратнівська ЦРЛ

Старовижівський районний суд виніс вирок двом акушерам-гінекологам Ратнівської ЦРЛ за неналежне виконання професійних обов’язків, що призвело до смерті породіллі.

Як йдеться у вироку, у жовтні 2021 року у Ратнівську центральну районну лікарню госпіталізували пацієнтку, яка перебувала на 39 тижні вагітності, – повідомляє ZAXID.NET.

Жінку перевели в акушерсько-гінекологічне відділення, яке на той момент очолював Анатолій Омелянчук. Лікар спільно з колегою Олегом Павлюком оглянули пацієнтку й підтвердили раніше поставлені діагнози – обтяжений акушерський анамнез, передчасний розрив плодових оболонок, прееклампсія середньої важкості та фатальний дистрес з порушенням серцевого ритму. Крім того, через невідповідність між розмірами таза матері та плода, дитину вирішили діставати за допомогою акушерських щипців. Ввечері 20 жовтня 2021 року жінка народила хлопчика, а близько 6-ї години ранку почала скаржитися на задишку, відчуття голоду, головний біль, загальну слабкість та болі за грудиною.

Згідно з вироком суду, завідувач відділення Анатолій Омелянчук та акушер-гінеколог Олег Павлюк не забезпечили належний контроль за наданням медичної допомоги породіллі, не провели огляд родових шляхів, а тому не виявили у жінки розриву шийки матки, що призвело до значної крововтрати, яку можна було зупинити лише хірургічним шляхом. Відтак, близько 12-ї години 21 жовтня 2021 року породілля померла.

Суддя Адам Малюта визнав лікарів винними за ч. 1 ст. 140 КК України (невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для хворого). Анатолію Омелянчуку призначили рік іспитового терміну, а Олегу Павлюку – рік виправних робіт із відрахуванням 20% зарплати на користь державі. Вирок ще можна оскаржити в апеляційному суді.

Публікації за темою:

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (7)
  1. А коли буде вирок Рудю, за підробку висновків ВЛК військовозобов‘язаним?

  2. Коновали а не лікарі. Таке відношення і в Ковелі. Була у славнозвісного Аркадія Войтюка пару років тому. Мука він рідкісна. Не заплатила йому наперед то відносився як до скотини. Хоча багато хто хвалить його.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X