У Ковельському районі у громадянина росії конфіскували три городи, які він отримав у спадок

31.08.2023 о 10:52 · 2 хв читання
с. Піща

У громадянина російської федерації конфіскували три земельні ділянки сільськогосподарського призначення у Ковельському районі площею 0,6 га. Чоловік три роки незаконно розпоряджався землею.

Про це йдеться у рішенні Шацького районного суду, – повідомляє Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

Землю сільськогосподарського призначення у селі Піща Ковельського району власник російського паспорта Олександр Ковальчук отримав у спадок в травні 2018 року. Наділи площею 0,3 га, 0,24 га та 0,06 га, згідно із законодавством, іноземець мав продати протягом року з часу набуття права власності. Втім, чоловік проігнорував цю норму й користувався землею до серпня 2023-го.

Позов про конфіскацію подала Ковельська окружна прокуратура. Представники наглядового органу у суді доводили, що Олександр Ковальчук порушив норми Конституції України та Земельного кодексу, згідно з якими негромадяни нашої держави не можуть володіти землями сільгосппризначення, а у випадку отримання їх у спадщину, зобов’язані відчужити такі ділянки протягом року. 

Сам власник ділянок на засідання не з’явився. Суддя Наталія Жевнєрова погодилася з доказами прокурора, врахувавши те, що нині в країні триває війна і кожен клаптик землі має значення для продовольчої безпеки. Тож землю у росіянина конфіскували на користь держави.

Заочне судове рішення ще може бути переглянуто Шацьким районним судом за письмовою заявою відповідача в певний термін. Також він має право оскаржити його в апеляційному порядку.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (4)
    1. Чому раптом дурний закон? Ти хочеш, щоб орки були легальними власниками української землі?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X