У справі щодо шахрайства допитували в суді працівників Ковельської районної адміністрації

16.09.2024 о 12:39 · 4 хв читання

У вересні 2022 року до поліції із заявою про вчинення злочину звернувся громадянин. Він повідомив, що ковельчанин Вадим Ц. має знайому в Ковельській районній військовій адміністрації, яка допомагає зібрати та підготувати документи для виїзду за кордон. За цю послугу чоловік просить заплатити одну тисячу доларів США.

Про це йдеться у вироку Ковельського міськрайонного суду.

Заявник також повідомив правоохоронців, що Вадим Ц. під виглядом волонтерської діяльності, використовуючи зв’язки в Ковельській РВА, за винагороду в 500-1000 доларів має можливість переправляти осіб за кордон з метою ухилення їх від мобілізації. Він, як посередник, заведе до працівниці РВА, яка відповідає за формування відповідного пакету документів для подальшого звернення до Волинської обласної військової адміністрації з метою внесення осіб до системи «Шлях», що надає право виїхати за межі України під виглядом волонтера.

Поліція за заявою відкрила кримінальне провадження, а судом було надано дозвіл на проведення негласних слідчих дій.

18 жовтня 2022 року близько 10 години ранку під час зустрічі заявника та посередника, яка відбувалася на автомобільній стоянці біля Ковельської РВА, останнього було затримано. Перед тим Вадим Ц. отримав 700 доларів за позитивне рішення районної адміністрації щодо незаконного переправлення одного чоловіка через державний кордон України, як водія для перевезення гуманітарної допомоги, згідно з системою «Шлях».

Після входу до кабінету приймальні голови Ковельської РВА їх зустрічає ОСОБА_11 і в розмові за змістом вона роз’яснює, що оскільки особа не місцева, то їй можуть не погодити виїзд за кордон, роз’яснює, що треба людині з такими вимогами звертатися за місцем проживання. Проте дає бланк заяви з метою спроби отримання такого дозволу. Далі між учасниками відбувається консультаційна розмова з приводу перевезення гуманітарного вантажу та заповнення заяви. Після чого ОСОБА_8 (заявник у поліцію, – ред.) та ОСОБА_6 (обвинувачений) виходять з кабінету та ідуть на вулицю. На вулиці біля входу ОСОБА_6 – ОСОБА_8 каже, що для погодження виїзду, особі, яка приймала заяву, треба дати 1000 доларів і погодження буде 100%. Пізніше ОСОБА_8 ОСОБА_9 та ОСОБА_6 ідуть на стоянку до автомобіля і по дорозі ОСОБА_6 каже ОСОБА_8 , що треба дати йому завдаток, щоб він дав ОСОБА_11. ОСОБА_6 каже, що завдаток складає 800 доларів. Проте ОСОБА_8 повідомляє, що він взяв із собою тільки 700 доларів та передає їх ОСОБА_6.

– йдеться у вироку суду

В судовому засіданні 18 квітня 2024 року обвинувачений свою вину не визнав та показав, що після початку війни він звернувся у Ковельську РВА для того, щоб возити гуманітарну допомогу, почав займатися волонтерською діяльністю. Районна адміністрація включила його як волонтера для виїзду за кордон. Розповів, що на той час вже два місяці був без роботи та грошей, тому хотів заробити й користуючись нагодою вирішив створити у заявника уявлення, що він на щось впливає в адміністрації при отриманні дозволу.

У суді, серед інших, були допитані свідками держслужбовці Ковельської РВА. Головна спеціалістка відділу інформаційної, комунікаційної та організаційної роботи свідчила, що обвинувачений не просив її у сприянні в отриманні дозволу для виїзду за кордон. Начальниця юридичного відділу сказала, що особисто до неї він не звертався за сприянням для виїзду. А працівниця «гарячої лінії» адміністрації заявила, що «консультація була по знайомству і про будь-яку грошову винагороду за отримання консультації у них із обвинуваченим розмови не було», а щодо отримання ним грошей – їй нічого невідомо.

Суд врахував, що Вадим Ц. вину в пред’явленому йому обвинуваченні не визнав, має постійне проживання, одружений, має обов’язок в утриманні малолітнього сина, не працює, характеризується задовільно, не судимий в силу ст. 89 КК України (погашення судимості, – ред.), займався волонтерською діяльністю.

Якщо до суду кримінальне провадження надійшло за ч. 3 ст. 332 КК України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України), що карається позбавленням волі від 7 до 9 років, то судили ковельчина за ч. 1 ст. 190 КК України (шахрайство), а тут санкція передбачає мінімальне покарання у виді штрафу на суму 34 тисячі гривень.

Отже, за таких обставин суд вважає, що призначення покарання у виді штрафу навіть в мінімальній межі кримінального закону, є для ОСОБА_6 надмірним тягарем, яке він не зможе виконати з об`єктивних причин

– зазначається у вироку

Суддя Олексій Шишилін призначив Вадиму Ц. покарання у виді громадських робіт на строк 200 годин. Причому враховуються три дні попереднього ув’язнення (після затримання) із розрахунку: одному дню «за ґратами» відповідає вісім годин громадських робіт.

Також засуджений має сплатити державі процесуальні витрати на залучення експерта у розмірі 1887,80 грн.

Публікація за темою: У справі благодійниці та ухилянтів «засвітилася» Ковельська районна військова адміністрація

Поділитися:

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (9)
  1. Щось не втелепаю, що ти мав на увазі? Повтори коментар без помилок, якщо Ти в адекваті вже.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X