У Турійську зі скандалом та без селищного голови вирішували земельне питання УПЦ МП

28.04.2023 о 12:45 · 2 хв читання
Фото: 12 канал

Ще одна громада Волині вирішила припинити права земельного користування для храмів московського патріархату на своїй території. Відповідне звернення розглядали у Ковельському районі на сесії Турійської селищної ради.

Про це йдеться в сюжеті 12 каналу.

Аналогічні рішення минулого тижня одноголосно ухвалили обранці Володимирської та Нововолинської громад. Рішення про заборону УПЦ МП ухвалили 11 квітня на сесії Волинської обласної ради та Луцької районної ради.

На сесії Луцької міської ради 26 квітня розглянули проєкт рішення про зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та заборону діяльності Української православної церкви московського патріархату, а також питання про звернення до священнослужителів та вірян УПЦ МП.

27 квітня у Ковелі депутати міської ради не проголосували за припинення права користування земельними ділянками УПЦ МП

А от в Турійську мирним шляхом проголосувати не вдалося.

Аби мрія молитися в українській церкві скоріше стала реальністю, депутат Турійської громади Андрій Полячук на розгляд колег подав звернення: припинити права земельного користування для храмів московського патріархату на території громади.

Це треба зробити у зв’язку із подіями, які відбувалися і в Хмельницькому, і в Києво-Печерській лаврі, і взагалі ми знаємо купу історій, коли священники УПЦ МП переходили на бік москалів, або всіляко їм допомагали

– зазначає Андрій Полячук

Питання про прощання із московським патріархатом не залишило байдужими багатьох: на позачергову сесію у Турійську зібралися не лише депутати, а й місцеві жителі та навіть військовослужбовці.

Голова Турійської громади Олексій Безсмертний каже: причини, що змушують ухвалювати такі рішення, є.

Це, по-перше, антиукраїнська агітація у церквах УПЦ МП, другий посил – відмова відспівувати воїнів ЗСУ. І третій посил – це побиття військовослужбовців у деяких церквах нашої держави

– зазначає очільник громади

Щоправда, в Турійській громаді, каже, таких випадків не було, а отже, і потреби розривати зв’язки із УПЦ МП немає.

Я ставлюся з повагою і шаною до всіх релігійних організацій, зокрема православних, бо сам православний. І не бачу між ними різниці та не хотів би, щоб між ними була ворожнеча

– каже Безсмертний

Не ворожнеча, але активні суперечки щодо церкви виникли у залі засідань. Залагодити їх мають голосуванням депутатів, щоправда, сесію Олексій Безсмертний проводити відмовився.

Я сесію не відкривав. Тому її проведе обраний вами депутат

– заявив він

На жаль, таке своє рішення голова громади не коментує.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (5)
  1. ГАНЬБА ЩО ЗА МОСКОРОТІСТЬ “УЖАС” УКРАЇНСЬКОЮ “ЖАХ” НЕ МАЄ НА ВАС ФАРІОН

  2. Дивуюсь, що деякі українці настільки тупі, що не розуміють того, що гроші з МП йдуть в москву і на них вбивають українців. Самі себе знищують.

    1. Ряжений ворог використовує нейролінгвістичне програмування, попросту калічить, зомбує наївні верстви населення. На таких тварин в рясах шкода кулі, краще стилет в задницю, як каддафі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X