Мешканці трьох сіл у Ковельському районі понад два роки живуть без автобуса

04.08.2023 о 14:37 · 5 хв читання
Фото: Суспільне Луцьк

Жителі сіл Кустичі, Туричани та Дуліби, що входять до Турійської громади Ковельського району, скаржаться на відсутність автобуса, котрий сполучає ці населені пункти. Громадський транспорт перестав їздити з березня 2021-го року.

Про це розповіла Суспільному жителька села Дуліби Людмила Радчук.

Громадського транспорту немає з 2021 року

Дуліби розташовані за два села від центральної дороги регіонального значення. Зі слів Людмили Радчук, аби доїхати до села Соловичі, а звідти в Ковель чи Турійськ, доводиться використовувати велосипед.

Наразі основним транспортом селян є велосипед / Фото: Суспільне Луцьк

Виїжджаю в Соловичі, ставлю в людей велосипеда і їду, куди треба. Чи в лікарню в Ковель, чи в Турійськ, чи треба щось купити. Я інвалід по зору і мушу їхати, бо мені треба в лікарню. Син велосипедом добирається на роботу. Дуже важко, бо коли ходив автобус, то хоч легше було добиратися

– говорить місцева жителька
Волинянка Людмила Радчук (ліворуч) / Фото: Суспільне Луцьк

30 мешканців навколишніх сіл зібралися у Дулібах, щоб розповісти про проблему, з якою зіштовхнулися і залишилися сам на сам.

Жителі сіл, котрі залишилися без громадського транспорту / Фото: Суспільне Луцьк

Жителька Туричан Леся Бондарук говорить, що від їхнього села до Соловичів, де курсують автобуси, діставатися 12 кілометрів. І додає: чоловіки з села пішли воювати, і більшість людей, котрі зараз живуть у селі – пенсіонери.

Невже ми не заслуговуємо того, щоб до нас пустили рейс? Невже наших два чоловіки, що загинули, і їхні родини не заслуговують, щоб нам зробили дорогу, все це зробили. Я розумію, що це все не на часі, але це має бути якось по-людськи. Ми ж не можемо піти до первіснообщинного ладу. Ми – не плем’я дулібів, ми – село Дуліби

– зауважила жінка
Волинянка Леся Бондарук / Фото: Суспільне Луцьк

Селяни від 2021-го зверталися до місцевої та обласної влади з проханням організувати автобусне сполучення, однак безрезультатно, – розповіла місцева жителька Ольга Тукарська.

Звернення, які надсилали мешканці сіл в ОВА цього року / Фото: Суспільне Луцьк

Наймати авто, каже волинянка, дорого. 

Це з Дуліб – 400 гривень, а з Туричан тільки до траси 12 кілометрів, з Овлочина 18 кілометрів – вони платять більше 450 гривень. Через те, що немає перевізника, ніхто не хоче сюди їхати, бо в нас типу погана дорога

– зазначила мешканка Ковельського району
Волинянка Ольга Тукарська / Фото: Суспільне Луцьк

Без автобуса залишили понад 1 000 людей

Без автобусного сполучення у селах Кустичі, Туричани та Дуліби Турійської ТГ – орієнтовно 1200 людей, – розповіла староста Дулібівського округу Тетяна Чайка. Крім цих трьох сіл, каже, перевезення відсутнє і в селі Овлочин сусідньої Оваднівської громади.

Зі слів посадовиці, попередній перевізник від цього маршруту відмовився, на оголошені тендери заявок не надходить. Каже: дороги в цих селах непогані, в області є значно гірші, однак транспорт там курсує.

Дорога в селі Дуліби нормальна, хоч і подекуди є ями / Фото: Суспільне Луцьк

Нам треба просто шукати перевізника, який би згідний був їздити цим маршрутом. Я мала мову і з старостою Овлочинської громади, щоб разом зробити цей рейс, але віз і нині там. Скільки приїжджаю в Турійську селищну раду – завжди заходжу до голови Олексія Миколайовича (Олексій Безсмертний, – ред.) і весь час дзвонимо

– говорить староста
Староста Дулібівського округу Тетяна Чайка / Фото: Суспільне Луцьк

Перевізник Ігор Буднік, який виграв тендер на перевезення цими селами, телефоном розповів, що не виїхав на маршрут, бо згорів автобус. Додає: поки він та інші перевізники працювати тут наміру не мають із кількох причин.

Головна ситуація, що розділилися ТГ і останні села з нами вже не будуть їздити в Турійськ, вони вже будуть їздити до своєї ТГ. А два села – я не знаю, чи то рентабельно буде, чи ні. Я планував їздити бусом 18-місним. Але на нього потрібна дорога така, щоб більш-менш нормальна була

– зазначив Ігор Буднік

В обласній військовій адміністрації чекають на ініціативу від місцевої громади, щоб разом вирішити питання, – розповів керівник обласного відділу транспорту Назар Романюк. За його словами, перевізників на маршрути під час воєнного стану призначають без конкурсів.

Керівник обласного відділу транспорту Назар Романюк / Фото: Суспільне Луцьк

Сьогодні треба змінити той маршрут. Раз він зараз нерентабельний, значить треба продовжити його, щоб він їздив в Луцьк, а не тільки в межах громади, або доїжджаючи до Каменя-Каширського чи до Ковеля. Треба подумати, як правильно їхати, щоб забезпечити той пасажиропотік, а не кататися туди-сюди і палити пальне

– сказав посадовець
Питання з доїздом у села Турійської громади в ОВА вивчатимуть / Фото: Суспільне Луцьк

Відновлення автобусного сполучення в селах може зайняти декілька тижнів, – додав керівник відділу транспорту та зв’язку Волинської ОВА. Спершу фахівці відділу займуться вивченням цього питання.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. Як красти гроші то є кому! А як рішити людям реальну проблему то вони розводять руками і кажуть перевізника нема, а хто ж його має знайти, чого ви ті посади обіймаєте!? За що заробітну плату отримуєте?

  2. Це не тільки в цих селах немає автобуса, в селі якому я виросла також вже 3 роки немає автобуса, людям немає чим добиратись на роботу в Ковель!
    Куди тільки не звертались ніхто не вирішив проблему тільки обіцянки 🤬

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X