Уряд встановив новий локдаун у січні 2021 року

09.12.2020 о 16:15 · 3 хв читання

Кабінет міністрів вирішив ввести новий локдаун з метою стримання поширення коронавірусу з 8 по 24 січня 2021 року включно.

Про наміри ухвалити відповідне рішення заявив прем’єр Денис Шмигаль під час засідання уряду 9 грудня, повідомляє Суспільне.

За його словами, до кінця року залишилося три тижні і на цей період уряд вирішив не вводити жорсткий карантин. За даними МОЗ, медична система витримує ту кількість хворих, які є.

У той же час, сьогодні ми приймемо рішення щодо додаткових обмежень у наступному році. Ми хочемо, аби і громадяни, і бізнес розуміли логіку прийняття рішень щодо будь-яких обмежень

– заявив Денис Шмигаль

Прем’єр додав, що заради цього Кабмін кілька тижні консультувався з представниками бізнесу.

Після наших переговорів було прийнято рішення, що з 8 по 24 січня включно в Україні будуть запроваджені посилені карантинні обмеження, назвемо їх зимовими канікулами заради безпеки. Це робиться для того, аби не допустити розгортання нової хвилі захворюваності, яка може наступити, зокрема і після новорічних свят

– сказав він

Відповідно до поточних обмежень помаранчевої зони, за словами Шмигаля, у визначений період урядом працюватимуть готелі, банки, аптеки, продуктові магазини та транспорт. Однак, на період з 8 по 25 січня забороняється:

  • відвідування закладів освіти, крім дошкільної освіти та спеціальних закладів;
  • робота кафе, барів, ресторанів, крім на виніс та на доставку та закладів харчування в аеропортах. У готелях заборонено роботу ресторанів з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів;
  • приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, окрім купівлі товарів першої необхідності;
  • приймання відвідувачів у розважальних закладах. Заборонена робота салонів краси, закладів культури, фітнес-залів, басейнів, усіх масових заходів, крім офіційних спортивних.
  • приймання відвідувачів закладами культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом.
  • проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших, у тому числі новорічних) заходів, крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та спортивних заходів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів, за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів
  • діяльність продовольчих та непродовольчих ринків.
  • діяльність культових споруд та приміщень, пристосованих під молитовні потреби, за умови їх наповненості понад 50% передбачених стаціонарних місць для сидіння; релігійні заходи без стаціонарних місць для сидіння та на відкритому повітрі, які не забезпечують дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

До товарів та послуг першої необхідності належать:

  • товари, що зараховані до продуктів харчування, лікарських засобів, виробів медичного призначення, засобів гігієни, засобів зв’язку, ветеринарних препаратів, кормів;
  • пальне;
  • провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, перукарень та салонів краси за попереднім записом.

Окрім того, урядовці рекомендують у період з 11 по 25 січня працювати дистанційно.

Що відомо

  • За добу в Україні було виявлено 12 585 нових випадків COVID-19, зокрема, серед захворілих 654 дитини та 682 медпрацівники.
  • Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко 16 жовтня повідомив, що в межах ініціативи COVAX Україна отримає вакцину від коронавірусу або безкоштовно або за зниженою ціною.
  • 70% українців вважають COVID-19 реальною загрозою особисто для себе та родини, а 79% опитаних підтримують ідею масового тестування населення. При цьому раніше «Рейтинг» оприлюднив результати дослідження, за якими, 40% українців відмовилися б від вакцини, навіть якби за неї не потрібно було платити.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X