В учасниці бойових дій лікар вимагав заплатити за ліки, які є безкоштовними

Учасниця бойових дій, військова Анастасія звернулася до «Ковель media» зі скаргою на дії Ковельського МТМО, яке порушує її права. Вона потрапила до стаціонару лікарні і вимушена була купити дорогі ліки, які є безкоштовними.
Про свої права жінка дізналася, коли зателефонувала на «гарячу» лінію Національної служби здоров’я України. Там пояснили: якщо в медичному закладі відсутні ліки, то медики ні в якому разі не мають пропонувати їй придбати їх за власний рахунок. Лікарські засоби, медична допомога – все має надаватися безоплатно. Якщо відсутні ліки – питання не стоїть до пацієнта, щоб він придбав їх за власний рахунок. Медики мають знайти аналоги і забезпечити хворого.
Ковельчанка розповіла, що в стаціонарі лікар сказав, щоб вона сама купила медикаменти, бо в них таких немає.
Ви поясніть, що ви нічого не маєте… Якщо заклад фінансується за програмою медичних гарантій і уклав договір, то питання не стоїть у придбанні лікарських засобів. Мають знайти альтернативу по цих лікарських засобах і вас забезпечити, згідно умов договору. Якщо виникають якісь питання щодо пропозицій щось придбати, за щось заплатити – відразу пояснюйте: це – неякісне надання медичних послуг. Некоректна поведінка лікарів – це компетенція Міністерства охорони здоров’я, телефон: 0 800 505 201. Якщо з вас вимагає гроші заклад, який уклав договір з Національною службою здоров’я України, то вони мають забезпечити аналогами, згідно умов договору. Неприйнятна пропозиція вимагання коштів за ліки, які відсутні
– роз’яснили в НСЗУ
Вони – не вимагали, вони сказали – купити
– каже учасниця бойових дій
Це і є вимагання коштів – у виді пропозицій
– пояснила співробітниця НСЗУ

І лише після того як ковельчанка сказала, що підніме це питання через «гарячі» лінії, то відразу працівники лікарні повідомили, що ті ліки їй уже відмінили, і що призначили такі, які у них є.
Виявляється, що кожен, незалежно від соціального статусу, має право на отримання безкоштовної медичної допомоги та лікування
– констатує жінка
Більше про
Коментарі
Залишити відповідь

Перевірити треба мимо.. або кожен тиждень гроші вимагають..
Оце так новина))
Та скільки ж можна. Одне й теж з цим МТМО
Сто процентів
Вони не тільки гроши здирають за безкоштовні ліки, але від такого керівництва і самі лікарі втікають до Львова. Ганьба.
Я в шоці!!!! Це тиждень після срачу про 37 тисяч пройшов!! Хапуги кончені!!!
Ефективність лікування тими засобами, що держава внесла в список найнеобхідніших та першочергових для забезпечення лікарень зазвичай дуже відрізняєтья від тих, які би ви купували для себе, щоб якісно і швидко пролікуватись. Скільки пам’ятаю, держава все не при ділі, а всі навколо винні- то аптеки то лікарні.
Ви державу ганите,чи Вітра звільняєте від відповідальності???
Дякувати потрібно хапугам лікарям для яких хворий став не пацієнтом а засобом наживи.Супрун не свята, але хабарництво процвітало задовго до неї
Так повинні запропонувати свої ліки і сказати що є аналоги кращі
Читайте уважно “не вимагав” а, запропонував купити у зв’язку з їх відсутністью у медзакладі. До чого тут лікарь дякуйте медсестрині Супрун за її реформи
А Супрун тут до чого?Її вже п’ять років немає.Ти краще подумай де наша країна і де економіка,коли прийшов комік і його цирк.
Немає совісті в лікарів… Тільки чекають,щоб хтось гроші приніс… тиждень пролежав інший… як на конвеєрі… Піраміда осталась… На біді хочуть збагатітись… Нелюди!!!!